اوکراین نقطه ترانزیت تروریست‌ها شده است

۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۰:۱۵:۰۱
کد خبر: ۳۱۴۹۲۵
اوکراین نقطه ترانزیت تروریست‌ها شده است

مقامات امنیتی آلمان گزارش دادند تروریست‌ها از اوکراین به‌عنوان مسیری برای ورود به اروپا استفاده کرده‌اند.

توماس هالدن‌ونگ، رئیس دفتر فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان (یک سرویس ضد جاسوسی) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت اعضای گروه تروریستی «داعش خراسان» از اوکراین به‌عنوان یک گذرگاه در مسیر خود به اروپا استفاده کردند.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش سازمان‌های امنیتی آلمان، حدود ۲۷ هزار نفر در این کشور را می‌توان پیرو «تفکرات رادیکالی اسلام‌گرایانه» دانست.

توماس هالدن‌ونگ افزود: داعش خراسان ظاهراً توانسته است حامیان خود را از طریق موج پناهجویان از اوکراین که اکنون در کشورهای مختلف مستقر هستند به اروپای غربی بیاورد. این گروه توانسته است بسیاری از تندروها را در اطراف خود متحد کند و در حال حاضر بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت عمومی در میان گروه‌های تندرو است.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی همچنین با بیان اینکه «این گروه خواستار حملات تروریستی بزرگ شده است» گفت: فعالیت‌های آماده‌سازی در مقیاس بزرگ در حال انجام است، افراد زیادی می‌توانند درگیر شوند، سلاح‌ها خریداری می‌شوند و در برخی از این مراحل مقامات امنیتی موفق می‌شوند پای خود را به ماجرا باز کنند.

نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان نیز خاطرنشان کرد سازمان‌های مجری قانون در ماه‌های اخیر چندین فرد اسلام‌گرا را بازداشت کرده‌اند و ممکن است از حملات جلوگیری کرده باشند. به گفته وی، این وزارتخانه تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که تندروها از این پس به کشورهایی مانند افغانستان و سوریه اخراج شوند.

ارسال نظر