مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها در غرب کشور با کمک هواپیمای ایلوشین

۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۲:۳۲:۴۷
کد خبر: ۳۱۴۶۴۶
مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها در غرب کشور با کمک هواپیمای ایلوشین

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور درباره اطفاي حریق در جنگل‌ها و مراتع در استان‌های غربی کشور توضیحاتی ارايه کرد. حسین ظفری گفت: از چند روز گذشته در استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان آتش‌سوزی گزارش شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور درباره اطفاي حریق در جنگل‌ها و مراتع در استان‌های غربی کشور توضیحاتی ارايه کرد. حسین ظفری گفت: از چند روز گذشته در استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان آتش‌سوزی گزارش شده است. او با بیان اینکه این آتش‌سوزی‌ها به صورت نقطه ای اتفاق افتاده است، ادامه داد: باتوجه به اینکه در برخی از استان‌ها مانند خوزستان در نقاط مختلفی مانند دزفول، اندیمشک و در ایلام در منطقه گیلانغرب و بخش هایی از اطراف ایلام و همچنین بخش‌هایی از پاوه در لرستان در مناطقی مانند پلدختر و کوهدشت آتش‌سوزی گزارش شده است.  سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: بخشی از این آتش‌سوزی‌ها توسط نیروهای خدماتی که در این استان ها حضور دارند و شامل هزار و 950 بودند اطفاء شده است اما بخشی از این آتش‌سوزی‌ها در مناطق صعب‌العبور کوهستانی بوده است که دسترسی به آن سخت بوده و امکان حضور نیروها در این مناطق وجود نداشته به همین دلیل هماهنگ شده است تا از 5 بالگرد از سپاه پاسداران و جمعیت هلال‌احمر هم برای اعزام نیرو و همچنین برای آبپاشی در مناطقی که دچار آتش‌سوزی شده بودند، استفاده شده است. 
ظفری تصریح کرد: همچنین از یک فرودند هواپیمای ایلوشین متعلق به سپاه پاسداران برای آبپاشی به مناطق استفاده شده است. در حال حاضر براساس گزارش هایی که اعلام شده است هنوز به صورت لکه ای آتش سوزی ادامه دارد و نیروها در حال لکه‌گیری هستند و ان‌شاءالله سعی بر این است که زودتر این حریق‌ها خاموش شود. 

ارسال نظر