انتقال زايران ایرانی از مکه به عرفات

۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۲:۳۲:۰۴
کد خبر: ۳۱۴۶۴۵
انتقال زايران ایرانی از مکه به عرفات

مدیر عملیات حج و ريیس ستاد مکه مکرمه اظهار داشت: انتقال زايران کشورمان از مکه مکرمه به عرفات نخستین نقطه‌ای که در ایام تشریق وقوف خواهند داشت، آغاز شده و ادامه دارد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، غلامرضا رضایی، مدیر عملیات حج و ريیس ستاد مکه مکرمه به انتقال زايران اهل سنت کشورمان به منا اشاره کرد و گفت: زايران اهل تسنن صبح شنبه با طلوع آفتاب از منا به عرفات منتقل می‌شوند.

مدیر عملیات حج و ريیس ستاد مکه مکرمه اظهار داشت: انتقال زايران کشورمان از مکه مکرمه به عرفات نخستین نقطه‌ای که در ایام تشریق وقوف خواهند داشت، آغاز شده و ادامه دارد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، غلامرضا رضایی، مدیر عملیات حج و ريیس ستاد مکه مکرمه به انتقال زايران اهل سنت کشورمان به منا اشاره کرد و گفت: زايران اهل تسنن صبح شنبه با طلوع آفتاب از منا به عرفات منتقل می‌شوند. غلامرضا رضایی افزود: انتقال حدود ۷۶ هزار زاير اهل تشیع کشورمان در قالب حمل و نقل ترددی با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده و زمانبندی دقیق از بعداز ظهر امروز صورت می‌گیرد. او با اشاره به اینکه زايران از هتل محل اسکان خود با اتوبوس به عرفات منتقل می‌شوند، اضافه کرد: حجاج در چادرهای عرفات مستقر شده و امکانات لازم برای اقامت آنان پیش‌بینی شده است. 
رضایی گفت: وضعیت چادرهای عرفات نسبت به سال‌های قبل بهتر شده و برای خنک کردن داخل آن از کولرهای جدید استفاده شده است. ريیس ستاد مکه مکرمه با اشاره به اینکه زايران کشورمان تا غروب روز شنبه نهم ذی‌الحجه (مطابق با تقویم عربستان) در عرفات حضور خواهند داشت، افزود: زايران از فضای معنوی عرفات و برنامه‌های فرهنگی نهایت استفاده را ببرند. او اضافه کرد: به زايران همچنین توصیه می‌کنیم که بعد از انتقال و استقرار در چادرهای عرفات، از تردد غیر ضرور تا پایان عملیات حمل و نقل ترددی در خیابان‌های عرفات پرهیز کنند.  مدیرعملیات حج توضیح داد: درحال حاضر چادرهای عرفات از حالت سنتی در آمده و کیفیت مطلوبی را داراست و زايران نیز در زمان حضور خود رعایت نکاتی مانند نظم، بهداشت و سبک زندگی جمعی را داشته باشند.  غلامرضا رضایی گفت: گرمای هوا طبق پیش‌بینی‌های به عمل آمده بین ۴۸ تا ۵۰ درجه است که گرمای زیادی خواهد بود و همچنین، ازدحام جمعیت در مشاعر مقدسه با توجه به فضای محدودی که وجود دارد، بسیار زیاد است. 

ارسال نظر