احمد وحیدی، وزیر کشور دولت سیزدهم:

طرح نور از بزرگ‌ترین افتخارات فراجا است

۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۲:۴۵:۰۱
کد خبر: ۳۱۴۵۸۰
طرح نور از بزرگ‌ترین افتخارات فراجا است

وزیر کشور با بیان اینکه فراجا سازمانی انتظامی و امنیتی و در عین حال سازمانی فرهنگی، اجتماعی و مردمی است، گفت: مجموعه انتظامی کشور حافظ ارزش‌ها و حامی گسترش فضائل اخلاقی در کشور است.

احمد وحیدی در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای فراجا که در ستاد فراجا برگزار شد، اظهارکرد: حادثه تلخ و سخت هجران جمعی از نخبگان و برجستگان کشورمان به ویژه رئیس جمهور محبوب و مردمی که جان خود را در راه خدمت به مردم هدیه کردند برای همه مردم بسیار و سخت و دردناک بود.

به گزارش ایسنا، از دست دادن چنین شخصیتی بار سنگینی را برای کشور همراه داشت. در هر محلی که پس از شهادت این عزیز مراجعه می کنم لیست خدمات و اقدامات صورت گرفته توسط ایشان مشاهده می‌شود که کشور را در این مدت کوتاه مسئولیت در مسیر رشد و پیشرفت قرار داده بود.

وزیر کشور ادامه داد: شخص رئیس جمهور شهید در این مدت کوتاه مسئولیت خود از بخش های مختلف مجموعه انتظامی بازدید کرده بود و از نزدیک با ماموریت‌های این سازمان آشنایی کامل داشت.

وی با بیان اینکه دشمنان از مدت ها پیش به دنبال القای جدایی میان مسئولان و مردم بودند، گفت: همگی مشاهده کردیم که در تشییع این شهدای بزرگوار همبستگی با نظام و رهبری و مسئولان مشخص شد. این حضور مردم برای فراجا به عنوان عنصر تامین کننده امنیت و نظم بخشی بسیار حائز اهمیت بوده و جا دارد از اقدامات همکاران خود در مجموعه فراجا تشکر داشته باشم.

وحیدی با بیان اینکه فراجا نهادی انقلابی و در بطن مردم است اظهارکرد: این نیروی خدوم امروز مورد اعتماد مردم و در تبیین بسیاری از مسائل حضوری پر رنگ دارد که به سهم خودم از این اقدامات انجام شده تشکر می‌کنم. امروز فراجا به نوعی عادت به انجام اقدامات بزرگ دارد و این امر برای فراجا یک دستاورد محسوب می‌شود و در بسیاری از ماموریت‌ها این آزمون بزرگ را به درستی پشت سر گذاشته است.

وزیر کشور با بیان اینکه فراجا سازمانی انتظامی و امنیتی و در عین حال سازمانی فرهنگی، اجتماعی و مردمی است، گفت: مجموعه انتظامی کشور حافظ ارزش‌ها و حامی گسترش فضائل اخلاقی در کشور است. در انتخابات پیش رو که به نوعی مردم سالاری دینی است فراجا وظیفه تامین امنیت را بر عهده دارد و امیدواریم همانند انتخابات قبلی که با مدیریت و تلاش شبانه روزی عزیزان در این مجموعه به خوبی پشت سر گذاشتیم شاهد برگزاری با شکوه و در امنیت باشیم.

وحیدی در ادامه به اجرای طرح نور توسط فرماندهی انتظامی کشور اشاره کرد و گفت: جامعه امن با داشتن حاکمیت فضائل اخلاقی در کنار اعمال قانون و انضباط اجتماعی میسر خواهد شد و این طرح بر همین مبنا و در راستای قانون مداری و آرامش مردم و رعایت هنجارها اجرا می‌شود.

وی افزود: هنگامی که جامعه‌ای امن و مردم در آرامش باشند از خانواده‌ها صیانت و ارزش‌های معنوی و انقلابی در بین مردم نهادینه خواهد شد و اینها همه با هویت ایرانی اسلامی و انقلابی محقق می شود.

وزیر کشور ادامه داد: برخی سئوال می کنند که چرا فراجا به این موضوع ورود کرده که باید اعلام کنم این اقدامات فراجا در راستای اجرای قانون و صیانت از خانواده دین و آرمان های انقلاب محسوب می‌شود و در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای فراجا نوعی می‌توان گفت طرح نور از بزرگترین افتخارات فراجا است.

وی در پایان به دیگر ماموریت های فراجا و لزوم استمرار آنها اشاره کرد و گفت: برخورد با قاچاقچیان سلاح و مهمات و خودروهای شوتی قاچاق کالا و مواد مخدر از دیگر مواردی است که فرماندهی انتظامی باید مقتدرانه با آنها برخورد کند.

ارسال نظر