سردار محمد شرفی، جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا:

انتخابات و اربعین ماموریت اصلی فراجا هستند

۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۲:۰۲
کد خبر: ۳۱۴۵۰۴
انتخابات و اربعین ماموریت اصلی فراجا هستند

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا انتخابات و ماموریت اربعین را به عنوان ۲ ماموریت مهم پیش‌روی فراجا در سال‌جاری برشمرد.

سردار محمد شرفی در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، مدیران و رؤسای انتظامی کشور و با تبریک ایام پر خیر و برکت ماه ذی الحجه و با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای خدمت، اظهارکرد: اخلاص و عملکرد رئیس جمهور شهید و همراهان وی ستودنی بود و امیدواریم خداوند توفیق خدمت به ما عنایت و ما را نیز از ادامه دهندگان راه شهدا قرار دهد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: امروز در مجموعه فراجا برای سال جاری دو ماموریت مهم و حساس وجود دارد که یکی انتخابات و دیگری ماموریت بزرگ و معنوی اربعین است که باید تلاش کنیم این دو ماموریت پیش رو به نحو احسن انجام شود. کارکنان انتظامی به اعتقاد من با اخلاص و فداکاری درحال خدمت و انجام وظیفه هستند که از همین جا از یکایک این عزیزان برای پیش‌برد اهداف و برنامه‌های مجموعه فراجا تشکر می‌کنم.

شرفی افزود: در ماموریت اربعین باید با اشراف اطلاعاتی به موضوعات و تشدید اقدام‌های مراقبتی و پایش مرزی و آمادگی هرچه بهتر برای مقابله با اقدامات بیوتروریسمی، تسهیل شدآمدی و نظارت بر ایمنی در تردد زائران اهتمام ورزیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا تاکید کرد که باید افزایش توان کنترل‌های امنیتی همراه زائران، پیشگیری از ورود و خروج موادمخدر، کالای قاچاق و اقلام ممنوعه و نیز تقویت سیستم‌های کشف و خنثی‌سازی بمب و تله‌های انفجاری و مدیریت پارکینگ‌ها در دستورکار قرار گیرد.

شرفی با اشاره به راهبردهای فراجا در ماموریت اربعین سال ۱۴۰۳ خاطرنشان کرد: کاهش نیروی انسانی و تمرکز بر مدیریت هوشمندانه، تمرکززدایی و افزایش اختیارات فرماندهان استان‌ها، تکمیل ظرفیت‌های اسکان و قرارگاه‌های فرماندهی و توسعه سامانه سجاد و ایجاد سهولت خدمات گذرنامه‌ای از جمله راهبردهای تعیین شده است.

وی به افزایش ظرفیت‌های چاپ گذرنامه با استفاده از ظرفیت‌های سازمانی و تأمین نظم و امنیت پایدار مراسم راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت:‌ تمرکز بر توانمندی‌های درون سازمانی و پیگیری مطالبات برون سازمانی از جمله مواردی است که مورد تاکید است.

ارسال نظر