ساخت کارخانه اینتل در سرزمین‌های اشغالی متوقف شد

۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۱:۳۹:۴۳
کد خبر: ۳۱۴۴۸۴

یک وب‌سایت اخبار مالی اسرايیلی گزارش داد شرکت امریکایی اینتل، برنامه ساخت کارخانه ۲۵ میلیارد دلاری خود در سرزمین‌های اشغالی را متوقف کرده است. به گزارش ایسنا، این  تراشه ساز امریکایی گزارش وب سایت کالکالیست را تائید یا رد نکرد.

یک وب‌سایت اخبار مالی اسرايیلی گزارش داد شرکت امریکایی اینتل، برنامه ساخت کارخانه ۲۵ میلیارد دلاری خود در سرزمین‌های اشغالی را متوقف کرده است. به گزارش ایسنا، این 
تراشه ساز امریکایی گزارش وب سایت کالکالیست را تائید یا رد نکرد. با این حال، اینتل در پاسخ به پرسش رویترز درباره این گزارش، بدون اشاره مستقیم به این پروژه، نیاز به تطبیق پروژه‌های بزرگ با زمان‌بندی متغیر را ذکر کرد. در بیانیه اینتل آمده است که اسرايیل همچنان یکی از پایگاه‌های تحقیق و توسعه و تولید جهانی کلیدی این شرکت باقی مانده و اینتل به این منطقه، کاملا متعهد است. 
مدیریت پروژه‌های بزرگ، به ویژه در صنعت ما، اغلب مستلزم انطباق با زمان بندی‌های متغیر است. تصمیمات ما بر اساس شرایط تجاری، پویایی بازار و مدیریت سرمایه، مسوولانه است. دولت رژیم صهیونیستی در دسامبر موافقت کرد برای اینتل، کمک مالی ۳.۲ میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه تراشه ۲۵ میلیارد دلاری در جنوب سرزمین‌های اشغالی فراهم کند. اینتل پیش از این اعلام کرده بود کارخانه پیشنهادی برای پایگاه «کریات گت» که محل کارخانه تراشه فعلی این شرکت است، بخش مهمی از تلاش‌های اینتل برای تقویت زنجیره تامین جهانی انعطاف‌پذیرتر در کنار سرمایه‌گذاری‌هایش در اروپا و امریکا بوده است. براساس گزارش رویترز، اینتل در سرزمین‌های اشغالی، حدود ۱۲ هزار نفر را به خدمت گرفته است.

ارسال نظر