روزانه ۷۰۰ مزاحمت تلفنی برای اورژانس تهران ایجاد می‌شود

۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۸:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۱۳۶۶۲
روزانه ۷۰۰ مزاحمت تلفنی برای اورژانس تهران ایجاد می‌شود

رئیس اورژانس استان تهران گفت: «با فرهنگ‌سازی صورت‌گرفته مزاحمت تلفنی ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده که البته ما هنوز هم روزی ۷۰۰ تماس مزاحم تلفنی داریم.»

اسماعیل توکلی، رئیس اورژانس استان تهران در نشست خبری خود که ظهر امروز برگزار شد با عرض تسلیت به مناسبت شهادت رییس جمهور گفت: در این دولت اتفاقات موثر زیادی برای اورژانس پیش بیمارستانی اتفاق افتاد و برای اولین بار مجوز خرید ۳ هزار دستگاه آمبولانس در دوره‌های مختلف دریافت شد و تخصیص یک درصد از فروش موتورسیکلت و خودرو برای به روزرسانی اورژانس کشور در این دولت محقق شد.

به گزارش ایلنا، وی با اشاره به توسعه اورژانس در مناطق محروم گفت: در روستا‌های حاشیه استان تهران بعد از ۱۷ سال پایگاه اورژانس افتتاح شد با تدابیری که در این دولت اندیشیده شد بدون تزریق ناوگان جدید زنان رسیدن اورژانس به ۱۵ دقیقه و زمان رسیدن موتورلانس ۹ دقیقه است. رئیس جمهور شهید یکی از ارکان این موفقیت بودند. رئیس اورژانس استان تهران گفت: علاوه بر موتورلانس‌هایی که در طول این دولت اضافه شده در همین مدت تا میان دولت ۳۰ دستگاه اضافه خواهد شد و در مجموع ۲۶۰ دستگاه موتورلانس در استان تهران در حال خدمت هستند در حالی که در ابتدای دولت ۱۵۰ دستگاه موتورلانس خدمت ارائه می‌کردند. در یک سال گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار ماموریت انجام شده و روزانه بیش از ۱۱ هزار تماس با اورژانس برقرار می‌شود مزاحمت‌های تلفنی که عدد قابل توجهی داشت با فرهنگ سازی صورت گرفته ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده البته ما هنوز هم روزی ۷۰۰ تماس مزاحمت تلفنی داریم.

او درباره تمهیدات مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی گفت: ۲۸۰۰ نفر در مجموع در این ایام خدمات ارایه می‌دهند همچنین دانشگاه‌های ایران، تهران، شهید بهشتی، البرز، اهواز، جهرم و اصفهان در حوزه سلامت به اورژانس تهران در این مراسم کمک می‌کنند. وی ادامه داد: ۳۰۰ دستگاه آمبولانس ۳ بیمارستان صحرایی، ۱۰ درمانگاه سیار و ۲ درمانگاه ثابت در این ایام خدمات ارایه می‌دهند. ۱۰۰ دستگاه آمبولانس از سراسر کشور در ایام به استان تهران کمک می‌کنند. همچنین دو بالگرد ثابت استان تهران به ۵۲ پایگاه اورژانس هوایی کشور کمک می‌کنند و در آماده باش هستند.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران خاطرنشان کرد: همچنین ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس که به عنوان بیمارستان سیار محسوب می‌شوند در نزدیکی حرم در اتوبان تهران قم مستقر خواهند شد. ۳ خودروی پشتیبان نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی درباره اورژانس بانوان ادامه داد: ۷ پایگاه اورژانس بانوان داریم هدف گذاری شده بود تا پایان دولت و پایان سال ۱۴۰۳، به ۲۰ پایگاه برسد که امیدواریم محقق شود. او درباره آمبولانس دوستدار کودک گفت: الزامات این کار در حال فراهم شدن است و اگر جانمایی آن مشخص شود این کار انجام خواهد شد.

اسماعیلی تصریح کرد: برخی از افرادی که برای سرگرمی مزاحمت ایجاد می‌کردند حسابهایشان مسدود شده است. امیدواریم در آینده نزدیک با همکاری قوه قضاییه در این زمینه جرم انگاری شود.

وی ادامه داد: مجوز‌هایی که تا به امروز داده شده پاسخگوی نیاز ما نبوده است بنای ما این است که شیفت‌های همکاران ما ۱۲ ساعته شود، اما با این شرایط که مردم متضرر نشوند. شیفت ۱۲ ساعته نسبت به گذشته ۷ برابر افزایش پیدا کرده است.

اسماعیلی تصریح کرد: اورژانس پیش بیمارستانی در همه جای کشور به مردم خارج از هر گونه نژاد و قومیتی خدمت ارائه می‌کند تبعه بودن یا هموطن بودن برای ما در اولویت نیست و هر کسی از ما درخواست کمک کند حتما کمک ارائه خواهد شد. در طول هفته به صورت غیر مستمر به ۱۰ مادر باردار که در معرض زایمان هستند کمک ارایه می‌شود. وی ادامه داد: از یک بامداد تا به الان ۱۷۰ مزاحمت تلفنی ثبت شده است.

ارسال نظر