قیمت گندم در کدام استان اعلام شد؟

۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۸:۱۳
کد خبر: ۳۱۳۵۵۸
قیمت گندم در کدام استان اعلام شد؟

نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری مشخص شد. قرار بود گندم به قیمت 19 هزارو 500 تومان از کشاورزان خریداری شود. اما به دلیل عدم تأمین منابع از سوی وزارت اقتصاد و دارایی، این نرخ به 17 هزارو 500 تومان رسید.

گندم یکی از کالا‌های اساسی‌ است که خرید تضمینی آن توسط دولت انجام می‌شود. این اقدام به منظور حمایت از تولید کالا‌های کشاورزی، ایجاد تعادل در تولید و همین‌طور جلو‌گیری از ضرر و زیان کشاورزان صورت می‌گیرد.

به گزارش تجارت نیوز، نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری 17 هزار و 500 تومان و قیمت خرید دوروم 18 هزارو 500 تومان است. ابن قیمت در صورتی اعلام شد که قرار بود قیمت گندم با احتساب تورم، 19 هزار و 500 تومان تعیین شود. اما به دلیل عدم تأمین منابع مورد نیاز از سوی سازمان اقتصاد و دارایی، ابن قیمت به 17هزارو 500 تومان کاهش یافت.

قیمت گندم در استان سمنان

امروز قیمت خرید گندم در استان سمنان مشخص شد که حداقل قیمت 17 هزارو 500 تومان و حداکثر قیمت 17 هزارو 600 تومان است.

میزان بدهی دولت به کشاورزان

سهراب سهرابی، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد که از ابتدای برداشت تا کنون، بیش از دو میلیون و 350 هزار تن گندم از کشاورزان استان‌های مختلف خریداری شده که ارزش آن 41 هزار میلیارد تومان است. و از این مقدار فقط دو هزار و 300 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

میزان تولید گندم در سال زراعی جاری

 وی با اشاره به ادامه داشتن فصل برداشت گندم توضیح داد: برآورد‌ها نشان می‌دهد، در سال زراعی جاری 13.5 تا 14.5 میلیون تن گندم تولید می‌شود. این مقدار 11.5 تا 12 میلیون تن توسط دولت خرید تضمینی می‌شود. از این اقدام باعث رسیدن ایران به خودکافیی در تولید و خرید گندم می‌شود.

ارسال نظر