چند درصد از بافت فرسوده کشور در تهران است؟

۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۶:۰۱
کد خبر: ۳۱۳۴۶۲
چند درصد از بافت فرسوده کشور در تهران است؟

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: بیش از ۱۶۶ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور، وجود دارد که از این تعداد ۱۳ هزار و ۲۲۷ هکتار در استان تهران واقع شده است.

حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه بیش از ۱۶۶ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد گفت: ۱۳ هزار و ۲۲۷ هکتار از محدوده‌های مصوب بافت فرسوده کشور در استان تهران واقع شده است که این میزان حدود ۸ درصد از بافت فرسوده کشور را شامل می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی ادامه داد:  از مجموع بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری استان تهران، ۷۳۸۷ هکتار بافت فرسوده وحدود ۵۸۴۰ هزار هکتار به سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی شده است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران  با اشاره به سیاست گذاری برای نوسازی  حدود ۱۳ هزار هکتار از بافت فرسوده در دستور کار قرار گرفته است گفت: بازآفرینی شهری در بخش‌های قدیمی و بافت مرکزی شهرها انجام می‌شود که فرصتی برای رونق زندگی در این مناطق به شمار می‌رود.

جنتی تاکید کرد: ساخت و تولید مسکن در بافت های فرسوده جزو اولویت‌های ما به شمار می‌رود که این سیاست  را دنبال کرده و جزو اولویت‌های اول خود قرار داده‌ایم.

ارسال نظر