آلمان در تیک تاک سرباز استخدام می‌کند

۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۷:۴۱:۰۱
کد خبر: ۳۱۳۳۷۳
آلمان در تیک تاک سرباز استخدام می‌کند

ارتش آلمان در راستای استراتژی استخدام نیرو، قصد دارد از پلتفرم ویدئویی تیک‌تاک که محبوب جوانان است، استفاده کند.

خبرگزاری دی پی ای آلمان گزارش کرد وزارت دفاع این کشور، در بیانیه‌ای خبر داد از تیک‌تاک برای جذب سرباز، استفاده خواهد کرد. سخنگوی ارتش آلمان بر  ضرورت استفاده از تیک‌تاک برای جذب نبوغ، تاکید و اظهار کرد این ابتکار، با اجرای یک رویکرد مبتنی بر یک برنامه جدید، با استخدام گسترده در سراسر آلمان در پایان ماه جاری، آغاز خواهد شد. این برنامه مخصوص این هدف، طراحی شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش پایگاه خبری نیوز، این سخنگو بر ضرورت تعامل با جوانان در پلتفرم‌های دیجیتالی که در آنجا، به دنبال اطلاعات و تعامل در گفت‌وگوها هستند، تاکید کرد. همچنین روشن کرد که پرسنل ارتش، اجازه خواهند داشت در زمان خارج از خدمت، آزادانه به پلتفرم‌های شبکه اجتماعی دسترسی داشته باشند و تا زمانی که از افشای اطلاعات محرمانه اجتناب می‌کنند، از دستگاه‌های شخصی استفاده کنند.

در حالی که ارتش آلمان به دنبال استفاده از تیک‌تاک به عنوان شیوه نوین جذب نیرو است، برخی سیاستمداران آلمانی درباره ضرورت سخت‌گیری در قبال این اپلیکیشن چینی، صحبت کرده‌اند. بعضی از سیاستمداران در آلمان، تیک‌تاک را خطری برای دموکراسی این کشور می‌دانند و آن را به عنوان ابزار مهمی در جنگ ترکیبی چین و روسیه معرفی می‌کنند. طبق آماری که دولت آلمان در سال ۲۰۲۳ اعلام کرد، حدود ۱۹ میلیون نفر در آلمان، کاربر تیک‌تاک هستند.

ارسال نظر