واکنش آمریکا به اقدام اروپایی‌ها در به‌رسمیت شناختن استقلال فلسطین

۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۵:۰۲
کد خبر: ۳۱۳۱۸۴
واکنش آمریکا به اقدام اروپایی‌ها در به‌رسمیت شناختن استقلال فلسطین

واشنگتن می‌گوید دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از راه‌حل ۲ دولتی در قبال مناقشه فلسطین-اسرائیل حمایت می‌کند اما این مسیر باید از مسیر مذاکرات صورت بگیرد نه اقدام یک‌جانبه.

اقدام روز چهارشنبه کشورهای ایرلند، نروژ و اسپانیا در به‌رسمیت‌شناختن کشور فلسطین با واکنش واشنگتن مواجه شد و «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت دولت آمریکا مخالف «به‌رسمیت شناختن یکجانبه» در این رابطه است.

به گزارش ایسنا، کربی شامگاه چهارشنبه و در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت: «رئیس‌جمهور بایدن یک حامی قدرتمند راه‌حل ۲ دولتی است. او معتقد است که یک دولت فلسطینی باید از طریق مذاکرات مستقیم بین طرف‌ها به‌رسمیت شناخته شود نه به‌رسمیت‌شناختن یکجانبه».

راه‌حل ۲ دولتی که بر مبنای آن یک دولت فلسطینی در سرزمین‌هایی که رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ اشغال کرده است، تشکیل می‌شود مورد حمایت بسیاری از کشورها بوده اما تل‌آویو با آن مخالف است.

گام‌های مستحکم برای شناسایی دولت فلسطین پس از حمله رژیم صهیونیستی به غزه شدت گرفته است و علاوه بر این سه کشور اروپایی، کشورهای مالت و اسلوونی هم قصد دارند استقلال فلسطین را به‌رسمیت بشناسند.

ارسال نظر