فدراسیون فوتبال در برخورد با فساد مصمم است

۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۸:۰۱
کد خبر: ۳۱۲۸۸۲
فدراسیون فوتبال در برخورد با فساد مصمم است

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: در برخورد با فساد مصمم هستیم و بعد از اعلام نظر مقامات قضایی بر اساس آیین‌نامه‌های انضباطی و اخلاقی فدراسیون تصمیم‌گیری می‌کنیم.

احسان اصولی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال اظهار داشت: مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال توضیحات کاملی درباره این پرونده ارائه کرد و موضوع جدیدی نیست که توضیح داده شود. همانطور که آقای تاج گفت پرونده در کرمان در حال پیگیری است و پس از رسیدگی نهایی و قطعی شدن مسائل، اقدامات لازم در بخش فوتبال نیز انجام خواهد شد. اگر فساد اثبات شود قطعاً برخورد خواهد شد ولی اگر افراد تبرئه شدند نباید آبروی کسی بی‌‌جهت برده شود.

به گزارش تسنیم، وی در مورد اینکه با استعفای خداداد افشاریان از کمیته داوران تکلیف ادامه کارش در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال چه خواهد شد، گفت: نمی‌دانم. از جزئیات پرونده ایشان اطلاعی ندارم.

سخنگو و عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اعلام اسامی تابع یکسری قوانین و آیین دادرسی است. وقتی پرونده باز است و در مراجع ذی‌ربط پیگیری می‌شود، حدس و گمانه‌زنی کار درستی نیست. چیزی که روشن است فدراسیون فوتبال در برخورد با فساد مصمم است. هر چیزی که از طرف مقامات قضایی گفته شود و محکومیتی رخ دهد، فدراسیون فوتبال پیگیری می‌کند و بر اساس آیین‌نامه‌های انضباطی و اخلاقی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

اصولی در خصوص اینکه با توجه به اتفاقات اخیر، فدراسیون فوتبال تضمینی برای برگزاری بدون مشکل سه هفته پایانی لیگ برتر خواهد داد یا نه، گفت: صددرصد چنین خواهد بود. کارگروهی در این خصوص تشکیل شده و با نظارت و حساسیت‌های بالا، همه جوانب امر را کنترل می‌کند تا سه هفته پایانی طبق قانون پیگیری و مسابقات با عدالت برگزار شوند.

وی در واکنش به اظهارات وحید شمسایی، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران که گفته اگر او را راه دهند، هدفش حضور در بدنه فدراسیون است، گفت: اگر خواستند ورود کنند برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنم.

ارسال نظر