هواشناسی؛ برای تهرانی‌ها هشدار نارنجی صادر شد/ کنار رودخانه‌ها اتراق نکنید

۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۰:۰۲
کد خبر: ۳۱۲۵۱۶
هواشناسی؛ برای تهرانی‌ها هشدار نارنجی صادر شد/ کنار رودخانه‌ها اتراق نکنید

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به بارش باران و احتمال سیلابی شدن رودخانه های استان در روز دوشنبه لغایت سه شنبه (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه) هشدار داد.

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به بارش باران و احتمال سیلابی شدن رودخانه های استان در روز دوشنبه لغایت سه شنبه (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه) هشدار داد.

به گزارش مهر، رامین شمالی با بیان این مطلب عنوان کرد: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار نارنجی رنگ این سازمان مبنی بر نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت ماه) لغایت سه شنبه (۲۵ اردیبهشت ماه) در استان‌های تهران و البرز، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی گردیده است که احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، واحتمال طغیان رودخانه‌ها وجود خواهد داشت.

بارش‌های امروز در مناطقی از استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران،گیلان، مازندران،گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل و شمال استان خوزستان شدید خواهد بود.

وی همچنین عنوان کرد: با توجه به اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود (ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، توصیه اکید شرکت آب منطقه‌ای تهران به شهروندان این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه‌ها، رود دره‌ها و مسیل‌ها به طور جدی اجتناب کنند و به تابلوهای هشدار سیل که توسط این شرکت نصب شده است، توجه ویژه ای داشته باشند.

سخنگوی شرکت آب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: با توجه به ماهیت فصل بهارهر لحظه امکان بارش‌های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه‌ها وجود دارد وکم توجهی و بی احتیاطی شهروندان به هشدارها ممکن است خسارات و حوادث ناگوار برای مردم داشته باشد.

شمالی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای تهران، در کنار سایر ارگان‌های مرتبط برای مهار ‌سیلاب احتمالی در حالت آماده باش است توضیح داد: رصد و پایش رودخانه‌های استان تهران توسط اکیپ‌های گشت و بازرسی امورهای منابع آب تابعه و اطلاع رسانی‌های این ‌شرکت به منظور آگاه سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب، انجام شده است.

سخنگوی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان خاطر نشان کرد: هشدار احتمال وقوع ‌سیلاب کاملاً جدی است و شهروندان باید توجه داشته باشند که هر گونه تردد و اتراق در حاشیه ‌رودخانه و مسیل‌ها خطر آفرین و حتی مرگبار است.

ارسال نظر