خرید تضمینی ۱.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان

۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۲:۰۷:۰۸
کد خبر: ۳۱۲۴۰۲
خرید تضمینی ۱.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: از ۱۰ فروردین ماه تاکنون حدود ۱.۵ میلیون تن گندم خریداری شده، ولی هنوز یک ریال هم بابت آن به گندمکاران پرداخت نشده است.

عطاالله هاشمی با بیان اینکه حدود ۳۵ روز است که خرید تضمینی گندم شروع شده است، گفت: این خرید از استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، فارس، جنوب کرمان یعنی مناطق گرمسیر آغاز شده و تا ماه‌های آینده به مناطق مرکزی و غرب کشور نیز می‌رسد.

به گزارش ایسنا، وی افزود:طبق قانون خرید تضمینی، خرید گندم تا پایان مهر ادامه دارد، ولی به صورت اجرایی خریدها تا پایان شهریور خواهد بود.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران تصریح کرد: میزان خرید گندم تاکنون به حدود ۱.۵ میلیون تن با همان قیمت ۱۷ هزار و۵۰۰ تومان رسیده، ولی هنوز ریالی به کشاورزان پرداخت نشده است.

وی با اشاره به اینکه دولت ۲۳ همت به کشاورزان بدهکار است، گفت: کشاورزان از این موضوع گلایه دارند زیرا طبق قانون خرید تضمینی باید ۲۴ ساعت پس از تحویل گندم وجه آن پرداخت شود.

هاشمی در پایان گفت: سال‌های قبل روال این بود که دولت به غیر از قیمت پایه گندم پاداشی نیز برای آن در نظر می‌گرفت. سال گذشته به ازای هر کیلو گندم ۲۰۰۰ تومان پاداش به کشاورزان پرداخت می‌شد، ولی امسال هنوز پاداشی اعلام نشده است.

ارسال نظر