گل ثانیه آخر مونیخی‌ها پرپر شد؟

۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۶:۰۲
کد خبر: ۳۱۲۱۹۵
گل ثانیه آخر مونیخی‌ها پرپر شد؟

در لحظات پایانی بازی دراماتیک رئال مادرید و بایرن مونیخ در دور برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، گل ماتیاس دلیخت به طرز عجیبی و به اشتباه مردود شد.

در عصر استفاده از VAR، بازهم بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ با جنجال داوری همراه شد. لحظات پایانی جدال رئال مادرید و بایرن مونیخ در دور برگشت نیمه‌نهایی بسیار پرتنش و عجیب دنبال شد. در صحنه ارسال توپ برای توماس مولر، ماتیاس دلیخت در موقعیت مشکوک به آفساید قرار داشت اما سیمون مارسینیاک، داور باتجربه لهستانی پس از ارسال توپ، در تصمیمی عجیب در سوت خود دمید و تصمیم گرفت به کمک‌داور اعتماد کند. پس از زدن سوت، شوت ماتیاس دلیخت به‌شکل بی‌فایده‌ای وارد دروازه رئال مادرید شد.

چند سالی است که در پروتکل‌های قضاوت به داوران و کمک‌داوران تاکید می‌شود در صحنه‌های مشکوک به آفساید، سوت و پرچم نزنند تا بازی از جریان نیفتد و پس از توقف بازی، VAR بتواند درباره صحنه مشکوک تصمیم بگیرد. سیمون مارسینیاک در چنین لحظه حساسی، این پروتکل را زیر پا گذاشت و با دمیدن سوت، باعث شد VAR نتواند صحنه مشکوک آفساید دلیخت را بازبینی کند. چه‌بسا اگر داور سوت نمی‌زد، اصلا شوت دلیخت گل نمی‌شد و به‌خاطر همین اما و اگرهاست که VAR پس از سوت داور امکان بازبینی ندارد.

پاول فرناندس، کارشناس داوری مارکا در خصوص این صحنه جنجالی، نظر قاطعی در خصوص اشتباه مارسینیاک داد: گل بایرن به اشتباه مردود شد. دلیخت در آفساید بود اما مشارکتی در بازی نداشت. توپ به مزراوی رسید که پشت سر دلیخت بود. مارسینیاک هم زودتر از موعد سوت زد و VAR نتوانست دخالت کند.

ماتیاس دلیخت پس از بازی در میکسدزون درباره این صحنه گفت: فکر می‌کنم همه‌ ما قوانین را می‌دانیم. این شرم‌آور بود. کمک‌داور پس از بازی از من عذرخواهی کرد که پرچمش را زود بالا برده است.

ارسال نظر