چرا سریال پایتخت ۶ توقیف شد؟

۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۴۰:۰۱
کد خبر: ۳۱۱۶۰۹
چرا سریال پایتخت ۶ توقیف شد؟

سایت شبکه آی‌فیلم نوشته که از اول هم خودشان قصد پخش فصل ششم سریال پایتخت را نداشته‌اند و کسی آنها را مجبور نکرده که قید پخش آن را بزنند.

شبکه آی فیلم طبق پیش‌بینی‌ها فصل ششم پایتخت را پخش نمی‌کند. فصل ششم پایتخت با انتقادهای زیادی از سوی طیف اصولگرا مواجه شد.

به گزارش فیلم نیوز، درحالی که چند ماهی است شبکه «آی‌فیلم» مشغول بازپخش فصل‌های سریال «پایتخت» است و مخاطبین بسیاری باردیگر برای تماشای این سریال پای تلویزیون نشسته‌اند، حالا زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که قرار نیست دیگر هیچوقت فصل ششم این مجموعه روی آنتن برود!

دلیلش هم همان حاشیه‌هایی است که یقه سریال را گرفت؛ شوخی با «همسفر» و «ممل آمریکایی» در قالب بازآفرینی سکانس‌هایی از این دو فیلمِ معروفِ پیشِ از انقلاب.

بعد از واکنش رسانه‌ها و اعتراض مخاطبان به عدم پخش فصل ششم سریال «پایتخت» از شبکه آی‌فیلم، سایت این شبکه توضیحی در این باره منتشر کرده که به هیچ‌ وجه قانع‌کننده نیست.

سایت آی‌فیلم نوشته که از اول هم خودشان قصد پخش فصل ششم را نداشته‌اند و کسی آنها را مجبور نکرده که قید پخش آن را بزنند. روابط‌عمومی این شبکه درباره اینکه چرا قصد پخش این فصل را نداشته‌اند توضیحی نداده است. شبکه آی‌فیلم از مدت‌ها قبل شروع به پخش فصل‌های مختلف «پایتخت» کرد. هر فصل به پایان می‌رسید بلافاصله فصل بعدی روی آنتن می‌رفت و مخاطبان مطمئن بودند با پکیجی کامل از این سریال مواجه خواهند بود.

پس از پخش فصل‌های اول تا پنجم، درحالیکه همه منتظر بودند فصل ششم در کنداکتور آی‌فیلم قرار بگیرد، یک‌مرتبه نام سریال «پژمان» سروش صحت به جای آن نقش بست.

با عدم پخش فصل ششم پایتخت از شبکه آی فیلم این فصل رسما از سوی تلویزیون توقیف شده است. از آنجایی که سریال «پایتخت6» در زمان پخش با حواشی زیادی روبه‌رو شد و هیچ‌گاه بازپخش آن روی آنتن نرفت، در خبرها به این نکته اشاره شد که احتمالا تلویزیون اجازه پخش آن را به آی‌فیلم نداده است.

حالا سایت شبکه آی‌فیلم توضیحی در اینباره منتشر کرده. در این توضیح آمده: «شایعاتی که براساس آن اخیرا در برخی از رسانه‌ها، علت عدم پخش پایتخت ۶، «تحت فشار قرار گرفتن شبکه آی‌فیلم» مطرح شده‌ نادرست بوده و پخش این فصل «پایتخت» از ابتدا در جدول پخش شبکه قرار نداشته‌ است.»

وقتی یک سریال به صورت پکیج درحال پخش از یک شبکه است، چه دلیلی وجود دارد که یک مرتبه شبکه مورد نظر تصمیم بگیرد قید پخش یکی از فصل‌ها را بزند؟ طبیعتا انتظار می‌رفت روابط‌عمومی آی‌فیلم به جای اینکه اعتراض‌ها را به شایعه ربط دهد، توضیحی در این باره منتشر کند تا بفهمیم علت عدم پخش آن چه بوده است. این توضیح سایت آی‌فیلم نه تنها کره‌ای را باز نکرده که بدتر ابهاماتی جدید در ذهن مخاطبان ایجاد کرده است.

ارسال نظر