مشتری جدید خودروهای سایپا؛ کره شمالی

۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۷:۴۰:۰۱
کد خبر: ۳۱۱۴۴۰
مشتری جدید خودروهای سایپا؛ کره شمالی

وزیر امور اقتصادی خارجی کره شمالی، از تمایل این کشور برای همکاری با گروه خودروسازی سایپا خبر داد.

این روزها ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران درحال برگزاری است و خودروسازان ایرانی نیز به‌دنبال بازار صادراتی برای محصولات خود هستند.

به گزارش دیجیاتو، به‌نظر می‌رسد که اکنون خودروهای سایپا موردتوجه جمهوری دموکراتیک خلق کره قرار گرفته‌اند. به گفته یون جونگ‌هو، روابط دوستانه سیاسی دو کشور می‌تواند به‌عنوان دلیلی برای همکاری‌ها در صنعت خودرو ایفای نقش کند. همچنین وزیر امور اقتصادی خارجی کره شمالی توانایی سایپا در تولید خودروهای سواری و تجاری را خوب ارزیابی کرده و از تمایل کشورش برای همکاری با سایپا سخن گفته است.

«یون جونگ‌هو»، وزیر امور اقتصادی خارجی کره شمالی، از تمایل این کشور برای همکاری با گروه خودروسازی سایپا خبر داد.

برند مشهور صنعت خودروسازی جمهوری دموکراتیک خلق کره «پیونگهوا موتورز» نام دارد. این برند فعالیت خود را از سال 1998 و براساس سرمایه‌گذاری مشترک کره شمالی و جنوبی آغاز کرد. محصولات پیونگهوا موتورز خودروهایی از برند فیات و برلیانس هستند که تحت لیسانس دو شرکت چینی و ایتالیایی در کره شمالی مونتاژ می‌شوند.

پیونگهوا موتورز حقوق انحصاری تولید، عرضه و فروش خودروهای دست‌دوم در جمهوری دموکراتیک خلق کره را نیز در اختیار دارد. بااین‌حال، اکثر مردم کره شمالی قادر به خرید خودرو حتی از نوع دست‌دوم نیستند. دیگر برند صنعت خودروسازی کره شمالی «کارخانه موتور سونگری» نام دارد. این برند در تولید خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین تجاری فعالیت دارد.

ارسال نظر