تیگو ۹ پلاگین هیبرید آماده ورود به بازارهای جهانی

۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۰:۱۰:۳۷
کد خبر: ۳۱۱۴۲۲
تیگو ۹ پلاگین هیبرید آماده ورود به بازارهای جهانی

شرکت چری، بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو چین چند روز پیش از تیگو 9 پلاگین هیبرید رونمایی کرد. این کراس‌اوور در صورت ورود به ایران توسط مدیران خودرو، یکی از رقبای سرسخت محصولات هیبریدی خواهد بود.

تیگو 9 پلاگین هیبرید جدیدترین کراس‌اوور هیبریدی شرکت چری به شمار می‌رود که احتمالاً طی ماه‌های آینده وارد بازار ایران خواهد شد. این خودرو برادر بزرگ‌تر و نسخه به‌روز شده از تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید محسوب می‌شود که با ورود خود به بازار ایران، رقیب سرسختی برای محصولات هیبریدی بازار خواهد بود.

به گزارش تجارت نیوز، شاید نام تیگو 9 برای بسیاری از افراد آشنا باشد، چرا که شرکت تیگو در نمایشگاه خودرو 2023 شانگهای از نسخه بنزینی تیگو 9 رونمایی کرده بود و هم‌اکنون با انجام برخی تغییرات ظاهری و فنی، تیگو 9 PHEV را وارد بازار می‌کند.

چری تیگو 9 در راه بازار ایران

شرکت مدیران خودرو بزرگ‌ترین شریک تجاری چری در ایران است که سال گذشته تیگو 8 پرو PHEV را وارد بازار کرده بود. این شرکت به عنوان یکی از خودروسازان پیشرو در حوزه خودروهای سوخت پاک، انتهای سال گذشته از زیربرند جدید خود با نام فونیکس NEV رونمایی کرد.

فونیکس NEV قرار است برندی برای مونتاژ محصولات هیبریدی و تمام برقی چری در بازار ایران باشد. در نتیجه به احتمال قوی، تیگو 9 پلاگین هیبرید یکی از خودروهای مونتاژی این شرکت خواهد بود.

طبق اعلام رسمی چری قرار است تیگو 9 پلاگین هیبرید از سه ماهه انتهایی سال 2024 وارد بازار جهانی شود، اما شرکت مدیران خودرو از زمان عرضه این خودرو برای بازار ایران اطلاع‌رسانی نکرده و بنابراین در حال حاضر زمان دقیق عرضه این خودرو در ایران مشخص نیست و برای حدس زمان حدودی، می‌توان از تجربه تولید و عرضه دیگر محصولات چری استفاده کرد.

چری تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید برای اولین بار در نمایشگاه خودرو 2021 شانگهای رونمایی و حدود دو سال پس از آن، خط مونتاژ این کراس‌اوور هیبریدی توسط مدیران خودرو در ایران راه‌اندازی شد؛ البته خودروی مذکور اولین تجربه مونتاژ محصولات پلاگین هیبرید مدیران خودرو بود و احتمالاً تیگو 9 پلاگین هیبرید از لحاظ زمانی، بسیار زودتر از برادر قبلی خود در بازار داخل کشور عرضه می‌شود.

ارسال نظر