توافق نهایی کونته با ناپولی

۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۱۱۲۴۲
توافق نهایی کونته با ناپولی

سرمربی پیشین تیم‌های یوونتوس، اینتر و چلسی در آستانه معرفی به عنوان سرمربی جدید ناپولی است.

بعد از پایان دوران حضور آنتونیو کونته در تیم فوتبال تاتنهام و بازگشت این سرمربی نامدار و پرافتخار به ایتالیا، وی همواره یکی از گزینه‌های بالقوه تیم‌های مطرح این کشور در دوره‌های مختلف بوده است. اسطوره باشگاه یوونتوس که به عنوان سرمربی با این تیم و بعدتر اینتر قهرمانی سری A را در کارنامه دارد، پیش از انتخاب دانیله دروسی بحث حضورش روی نیمکت مربیگری تیم فوتبال رُم به جای ژوزه مورینیو مطرح بود و بعدتر هم از او به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی باشگاه میلان برای جانشینی استفانو پیولی در پایان فصل جاری یاد شده بود، هر چند ناپولی نیز با توجه فصل پرفراز و نشیبی که داشته؛ یکی از باشگاه‌هایی بوده که همواره او را زیر نظر داشته و حالا به نظر می‌رسد کونته قرار است با همین تیم آخر به عرصه مربیگری بازگردد.

به گزارش تسنیم، شبکه تلویزیونی «رای اسپورت» در این باره مدعی شد؛ آنتونیو کونته برای عقد قراردادی سه ساله با باشگاه ناپولی به توافق رسیده و در تابستان پیش رو هدایت آبی‌پوشان ناپل را بر عهده خواهد گرفت. کونته 54 ساله که در ماه مارس 2023 با توافقی دوجانبه از سمت مربیگری تاتنهام کنار رفت، پیش از این پیشنهاد ناپولی را رد کرد بود.

در این باره نیز شایعاتی مطرح شد بر این اساس که کونته بیشتر مشتاق بوده شانس خود را برای هدایت میلان پس از اخراج پیولی امتحان کند اما اخیراً به این نتیجه رسیده که مالکان روسونری قصد ندارند فصل آینده پرهزینه ظاهر شودند و اساساً تمایلی به استخدام کونته که هم دستمزد بالایی دارد و هم روی خریدهای گرانقیمت اصرار می‌کند، ندارند؛ به همین دلیل کونته نیز به تنها گزینه باقی مانده موجود یعنی ناپولی چراغ سبز نشان داده است.

ناپولی که فصل گذشته موفق شد با سرمربیگری لوچانو اسپالتی پس از 33 سال فاتح اسکودتو شود، تابستان اخیر به همکاری‌اش با این مربی ایتالیایی پایان داد و رودی گارسیا را به عنوان جانشین او انتخاب کرد. آبی‌پوشان ناپل با این مربی فرانسوی شروع خوبی در فصل جاری نداشتند و ثبت 8 پیروزی، 4 تساوی و 4 شکست در 16 بازی از رقابت‌های مختلف سبب شد تا این باشگاه با گارسیا قطع همکاری کند.

ناپلی‌ها در ادامه والتر ماتزاری را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کردند که او هم تنها 97 روز روی نیمکت ای تیم دوام آورد و به خاطر ثبت آمار 6 برد، 3 تساوی و 8 شکست در 19 بازی از سمت سرمربیگری ناپولی کنار گذاشته شد. پس از این مربی ایتالیایی، فرانچسکو کالتزونا به عنوان سومین سرمربی این فصل آبی‌پوشان ناپل معرفی شد، کسی که همزمان سرمربی تیم ملی فوتبال اسلواکی نیز هست و این تیم را در یورو 2024 هدایت خواهد کرد.

ناپولی در حال حاضر با 49 امتیاز در رده هشتم جدول رده‌بندی سری A ایتالیا ایستاده است.

ارسال نظر