پلیس فتا هشدار داد؛ پرداخت «وام فرزندآوری» ترفند جدید کلاهبرداران سایبری

۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۲۱:۲۰:۰۲
کد خبر: ۳۱۰۹۸۷
پلیس فتا هشدار داد؛ پرداخت «وام فرزندآوری» ترفند جدید کلاهبرداران سایبری

رئیس پلیس فتای اصفهان گفت: بار‌ها گفته شده که افراد سودجو همواره از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سواستفاده از کاربران اقدام می‌کنند، یکی از این موارد سوء استفاده از موضوع ارائه تسهیلات و وام‌های بانکی است.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتای اصفهان با اشاره به اجرای طرح حمایتی دولت در پرداخت وام فرزند آویی گفت: برخی از افراد سودجو و کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک و انجام تبلیغات مختلف در شبکه‌های اجتماعی، شهروندان را به سمت درگاه‌های جعلی پرداخت هدایت کرده و قصد کلاهبرداری از آنان را دارند.

به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: بار‌ها گفته شده که افراد سودجو همواره از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سواستفاده از کاربران اقدام می‌کنند، یکی از این موارد سوء استفاده از موضوع ارائه تسهیلات و وام‌های بانکی است. در همین راستا نیز این احتمال وجود دارد که مجرمان سایبری تحت عنوان ثبت نام وام فرزندآوری یا دریافت خارج از نوبت این وام اقدام به درج تبلیغ در فضای مجازی کنند.
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان افزود: مجرمان سایبری با روش‌های مختلف مانند ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوینی همچون «برای ثبت‌نام وام فرزندآوری بر روی لینک زیر کلیک کنید» متقاضیان را به صفحات فیشینگ هدایت کرده و اقدام به سرقت از حساب بانکی آن‌ها می‌کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: هموطنان توجه داشته باشند که سایت ve.cbi.ir به عنوان تنها سامانه رسمی تسهیلات قرض الحسنه فرزند بوده و از مراجعه به لینک‌های ارائه شده در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک درفضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش گزارش‌هایی مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر