هشدار جدی هواشناسی؛ بارندگی سنگین در ۵ استان، هلال احمر به حالت آماده‌باش درآمد + جزئیات

۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۲۰:۲۰:۰۲
کد خبر: ۳۱۰۲۸۹
هشدار جدی هواشناسی؛ بارندگی سنگین در ۵ استان، هلال احمر به حالت آماده‌باش درآمد + جزئیات

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر از آماده باش نیروهای امدادی در ۵ استان به دلیل بارش شدید باران خبر داد.

بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات از اعلام هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در ۵ استان خبر داد و گفت: در پی پیش بینی بارش شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، گردوخاک و تگرگ سه‌شنبه (۲۸ فروردین‌ماه) در هرمزگان، جنوب فارس، جنوب غرب و غرب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و بوشهر و چهارشنبه (۲۹ فروردین‌ماه) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان امدادگران هلال احمر به حالت آماده‌باش درآمدند.

به گزارش مهر، اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی وضعیت جوی استان تهران امروز (۵ فروردین ماه) آسمانی صاف تا قسمتی ابری، به تدریج افزایش ابر همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی توضیح داد: در این شرایط جوی با توجه به بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، رعدوبرق و تگرگ، آب‌گرفتگی معابر به صورت گسترده، سرریز سدها، دور از انتظار نیست، امدادگران و نجات گران هلال احمر برای کمک به حادثه دیدگان در آماده‌باش هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در ادامه بیان کرد: بر اساس هشدار هواشناسی از اواخر وقت یکشنبه تا دوشنبه (۲۶ تا ۲۷ فروردین‌ماه) وزش باد شدید لحظه‌ای همراه با بارندگی و رعد و برق در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان خوزستان، در خلیج فارس دور از انتظار نیست و در این استان‌ها هم امدادگران هلال احمر به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

لازم به ذکر است؛ به هموطنان توصیه می‌شود از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری و از سفرهای برون‌شهری و فعالیت‌های کوه‌نوردی اجتناب، شهروندان از تفرج‌گاه‌ها و سکونت‌گاه‌های واقع در حریم و بستر رودخانه خارج شوند. دامداران و عشایر در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها تردد نکنند.

ارسال نظر