ریزش اندک شاخص کل بورس در اولین روز هفته/ صندوق‌های طلا با رشد اونس سبزپوش شدند

۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۳:۴۳:۰۲
کد خبر: ۳۰۹۳۴۷
ریزش اندک شاخص کل بورس در اولین روز هفته/ صندوق‌های طلا با رشد اونس سبزپوش شدند

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی جزئی ۲۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار واحد رسید. در این بین صندوق‌های طلای بورسی با توجه به رشد نرخ ارز در بازار غیررسمی و همچنین افزایش نرخ اونس جهانی همگی سبزپوش کار خود را آغاز کردند.

بازار سهام اولین روز کاری هفته را در تقریبا در محدوده‌ی صفر تابلو شروع کرد، اما رفته رفته با توجه به نزدیک شدن به ساعات انتهایی بازار بر فشار عرضه‌ها افزوده شد.

به گزارش تسنیم، به نظر می‌رسد با توجه به تعطیلی‌های پیش رو فعلا نمی‌توان انتظار بیشتری از بازار سهام داشت و ارزش پایین معاملات نیز بر همین موضوع دلالت دارد؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی جزئی به ۲۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار واحد رسید. همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی جزئی به ارتفاع ۷۷۰ هزار واحد رسید.

ریزش اندک شاخص کل بورس در اولین روز هفته/ صندوق‌های طلا با رشد اونس سبزپوش شدند

گفتنی است سه نماد «فملی»، «وامید» و «نوری» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «فزر»، «خاور» و «فغدیر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «خزامیا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فن افزار»، «خاور» و «بیوتیک» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است دیگر نکته‌ای که در این روز‌ها به چشم می‌خورد سبزپوشی اکثر صندوق‌های طلای بورسی است که با توجه به روند رو به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی و همچنین قیمت طلای جهانی حجم قابل توجهی از معاملات را به خود اختصاص داده اند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۴ هزار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۷ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۲۳۸ نماد در محدوده مثبت و ۲۰۰ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۵ نماد در محدوده مثبت و ۱۵۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

 

ارسال نظر