حساب یارانه‌ای سرپرستان خانوار شارژ شد + جزئیات

۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۲:۴۵:۰۱
کد خبر: ۳۰۸۲۲۸
حساب یارانه‌ای سرپرستان خانوار شارژ شد + جزئیات

مرحله دوم «طرح فجرانه کالابرگ» از امروز آغاز شد و براساس اعلام وزارت رفاه، به دهک‌های یک تا هفتم مبلغ ۲۲۰ هزار تومان برای هر نفر در نظر گرفته شده است که این مبلغ به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

مرحله دوم "طرح فجرانه کالابرگ" از امروز آغاز شد و براساس اعلام وزارت رفاه، به دهک‌های یک تا هفتم مبلغ ۲۲۰ هزار تومان برای هر نفر در نظر گرفته شده است که این مبلغ به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

به گزارش تسنیم، مرحله نخست طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از 18 بهمن‌ماه آغاز شد و مشمولان این طرح یک‌ماه فرصت داشتند که از اعتبار در نظر گرفته شده برای خرید 11 قلم کالا استفاده کنند.
در طرح فجرانه الکترونیک سبد 11 قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات با قیمت‌های مبنای سال 1401 انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (1402) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد.

به عبارتی قیمت روز سبد مشتمل بر 11 قلم 743 هزار و 750 تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته باید قیمت سال 1401 را به مبلغ 523 هزار و 300 تومان از جیب خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ 220 هزار و 450 تومان است که از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌شود.
مرحله دوم طرح فجرانه از امروز 18 اسفندماه اجرا خواهد شد.

در طرح فجرانه هر کالا اعتبار خاص خودش را دارد. مردم آزاد هستند از هر برندی خرید کنند، اما خانوارها آگاه باشند که در این طرح باید خودشان قیمت مبنای سبد را پرداخت کنند که برای جذب این 220 هزار تومان باید کل سبد را خریداری کنند.

خانوارها در مرحله دوم این طرح می‌توانند خرید خود را از امروز (هجدهم اسفندماه) تا پایان روز هفدهم ماه بعد (فروردین ماه 1403) انجام دهند.

در حال حاضر در این طرح 210 هزار فروشگاه و دو فروشگاه بزرگ اینترنتی همچون اسنپ مارکت و دیجی کالا متصل به شبکه هستند که خدمات کالابرگی ارائه می‌دهند.

ارسال نظر