گوساله زنده کیلویی چند؟

۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۵:۰۳
کد خبر: ۳۰۷۱۴۵

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: نرخ کنونی هرکیلو گوساله زنده ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار تومان است که براین اساس هر کیلو لاشه با نرخ ۳۹۰ تا ۴۰۰ هزار تومان باید عرضه شود.

سیداحمد مقدسی، قیمت تمام شده هرکیلو گوساله زنده را ۲۲۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: دولت برای کوتاه کردن دست دلالان و واسطه ها و جلوگیری از التهابات قیمت در بازار باید اقدام به خرید حمایتی دام از دامدار و توزیع مستقیم گوشت در بازار کند چراکه واردات راهکار تنظیم بازار گوشت نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، عنوان کرد: بارها به دولت پیشنهاد داده ایم که هر کیلو گوساله را با نرخ ۲۲۰ هزار تومان از دامدار خریداری و گوشت را با قیمت ۵۰۰ هزار تومان توزیع کند تا تولید هم دچار آسیب نشود، اما متاسفانه تکیه دولت بر واردات است و بدیهی است که امکان رقابت با کالایی که به آن ۱۰۰ درصد یارانه تعلق می گیرد، وجود نداشته باشد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم، گفت: با توجه به پتانسیل تولید سالانه یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور و کاهش سرانه مصرف به حداکثر ۹۰۰ هزار تن، نیازی به واردات نیست.

با توجه به پتانسیل تولید گوشت قرمز در کشور، امکان خودکفایی در این حوزه به شرط فراهم شدن زیرساخت ها و حمایت های لازم وجود دارد، کمااینکه در سنوات گذشته به رغم سرانه مصرف ۱۲ کیلویی گوشت قرمز تنها ۱۰۰ هزار تن گوشت برای مصارف صنعتی وارد کشورمی شد که این امر بدان معناست که دولت به جای حمایت از دامدار خارجی و واردات گوشت با ارز ترجیحی، از تولیدکننده داخل حمایت کند تا با واردات بی رویه، شاهد نابودی تولید نباشیم‌.

ارسال نظر