بانک‌ها چقدر وام ازدواج پرداخت کردند؟

۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۲:۵۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۴۴۳۸
بانک‌ها چقدر وام ازدواج پرداخت کردند؟

تکلیف و سهمیه امسال برای پرداخت وام ازدواج ۱۴۴ همت است که امسال بالغ بر ۱۳۴ همت یه متقاضیان پرداخت شده است.

تکلیف و سهمیه امسال برای پرداخت وام ازدواج ۱۴۴ همت است که از ابتدای فروردین تاکنون بالغ بر ۱۳۴ همت از سهمیه توسط شبکه بانکی به ۶۵۸ هزار متقاضیان پرداخت شده است که حاکی از رشد ۲۸ درصدی در پرداخت تسهیلات به متقاضیان نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

به گزارش تسنیم، پرداخت این میزان تسهیلات در حالی محقق شده است که شبکه بانکی براساس سهمیه تکلیفی تا تاریخ 19‌‏/10‌‏/1402 مکلف به پرداخت 116.4 همت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بود که رقم پرداخت کنونی تسهیلات از ابتدای سال تا 20 دی‌ماه نشان از عملکرد بیش از 115 درصدی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از سوی شبکه بانکی دارد.

همچنین از ابتدای سال جاری تا بیستم دیماه در زمینه پرداخت تسهیلات فرزند آوری نیز تعداد 601.619 متقاضی به مبلغ 37 همت تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند که این رقم رشد 40 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از زمان ابلاغ مصوبه شورا در تیرماه سال 1401 تاکنون داشته است.

در زمینه پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن نیز طی این مدت از مجموع تعداد 395355 متقاضی که تشکیل پرونده داده‌اند تعداد 351.161 نفر به مبلغ 21 همت موفق به دریافت این تسهیلات شده‌اند.

لازم به ذکر است بنابر دستور  ریاست محترم جمهوری و تاکید رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر تسریع اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند و لزوم کاهش صف متقاضیان در یافت این تسهیلات اخیر نیز بانک مرکزی تمهیداتی اندیشید که علاوه بر اعطای تسهیلات سهمیه های ابلاغی، بانک های عامل به منظور کاهش متقاضیان در صف نسبت به پرداخت 125 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و 110 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزند مازاد بر سهمیه های قبلی تا پایان سال جاری اقدام کنند.

همچنین در طرح جدید بانک مرکزی بانک های قرض الحسنه مهر و رسالت نیز که در سال جاری عامل پرداخت این نوع تسهیلات نبودند نیز در سامانه ازدواج و فرزند بانک مرکزی فعال شده و امکان ثبت نام متقاضیان در این دو بانک نیز فراهم شده است.

 

ارسال نظر