رئیس بنیاد ملی گندمکاران:

قیمت جدید گندم به زودی اعلام می‌شود

۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۰:۵۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۴۴۳۰
قیمت جدید گندم به زودی اعلام می‌شود

بنا بر اعلام رئیس بنیاد ملی گندمکاران احتمالا قیمت گندم تا پایان هفته آینده اعلام شود.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ابتدای هفته گذشته اعلام کرد که خبرهای خوبی برای کشاورزان داریم و امیدواریم تا پایان هفته تصمیم گیری نهایی اتفاق بیفتد و وزارت جهاد کشاورزی قیمت گندم را اعلام کند.

به گزارش ایسنا، با وجود صحبت‌های این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی اما هنوز قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جاری اعلام نشده است.

بر اساس قانون شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی نیز قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید حداقل یک هفته پس از تعیین توسط وزیر جهادکشاورزی اعلام شود. همچنین طبق قانون خرید تضمینی باید قیمت‌ محصولات اساسی قبل از آغاز سال زراعی جدید یعنی اول مهر ابلاغ‌ شود که با وجود گذشت چهار ماه از سال زراعی هنوز به صورت رسمی قیمتی اعلام نشده است.

در این راستا عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران، در پاسخ به اینکه قیمت گندم چه زمانی اعلام می‌شود؟ گفت: هنوز تصمیم قطعی در خصوص قیمت گندم گرفته نشده و سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی و مجلس باید بر سر قیمت نهایی به توافق برسند.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران تصریح کرد: قیمت‌های خرید تضمینی معمولا باید پیش از آغاز سال زراعی اعلام شوند و فرصت قانونی آن نیز تا تیرماه بود، ولی امسال به دلیل تغییرات مدیریتی در وزارت جهادکشاورزی این موضوع مقداری به تاخیر افتاد.

وی افزود: امیدواریم قیمت خرید تضمینی گندم تا پایان هفته آینده اعلام شود.

 

ارسال نظر