خرید نان محدود تکذیب شد

۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۴:۱۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۴۳۷۰
خرید نان محدود تکذیب شد

در حالی که برخی نانوایان از محدودیت خرید نان سخن می‌گفتند و اعلام کرده بودند فقط با هر کارت بانکی می‌توان ۴ عدد نان خرید؛ وزارت جهاد کشاورزی موضوع محدود شدن نان را تکذیب کرد و به نانوایی‌ها در این زمینه هشدار داد.

روز گذشته خبری در رسانه ها دست به دست شد که از محدودیت عرضه نان می‌گفت. برمبنای داده های موجود برخی نانوایان اعلام کرده بودند، با هر کارت بانکی فقط می‌توان ۴ عدد نان خریداری کرد. طبق اعلام این نانوایان این سیاستی که اتحادیه با آن موافق بوده و آن را ابلاغ کرده است. 

به گزارش اکوایران، امروز اما وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که هیچ محدودیتی در تعداد خرید نان اعمال نشده است.

مسعود امرالهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی توضیح داد: این که گفته می‌شود با هر کارت بانکی فقط می‌توان ۴ عدد نان خریداری کرد، کذب محض است و بدون شک با نانوایی‌های متخلف نیز برخورد خواهد شد.

اوافزود: دستورالعمل فروش نان توسط اتحادیه‌های نانوایان وضع نشده است و سکوت این اتحادیه به معنای تایید این امر نیست.

امرالهی تاکید کرد: توسط نهادها و مجموعه‌های دولتی هیچ محدودیتی برای خرید نان ابلاغ نشده و بازرسان وزارت جهاد کشاورزی نیز پیگیر تخلف نانوایان در این زمینه هستند.

او افزود: بدون شک با استناد به قانون با هر واحد صنفی که با نصب پلاکارد یا بنر به این امر مبادرت ورزد و اذهان عمومی را تشویق کند، برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

پیش از تکذیب این خبر  از سوی جهادکشاورزی، اتحادیه نانوایان سنتی تهران هم موضوع استفاده از دو کارت بانکی برای بیش از ۴ نان را تکذیب کردند.

ارسال نظر