کدام بازیکنان می‌توانند رکورد علی دایی را در جام ملت‌های آسیا بشکنند؟

۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۴:۵۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۴۲۱۰
کدام بازیکنان می‌توانند رکورد علی دایی را در جام ملت‌های آسیا بشکنند؟

در بین بازیکنانی که در ادوار مختلف جام ملت‌های آسیا برای تیم کشورشان گلزنی کردند، بازیکن، کاپیتان و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در صدر است اما سه بازیکن می‌توانند به رکورد او برسند.

در تاریخ مسابقات جام ملت‌های آسیا، علی دایی از تیم ملی فوتبال ایران با ثبت ۱۴ گل در صدر برترین گلزنان این مسابقات قرار دارد. پس از او «لی دونگ گوک» از کره جنوبی با ۱۰ گل دوم است. «المعز علی» از قطر، «نائوهیرو تاکاهارا» از ژاپن و «علی مبخوت» از امارات با ۹ گل در رده سوم قرار دارند.

به گزارش مهر، «یونس محمود» از عراق و «جاسم الهویدی» از کویت با ۸ گل، بهتاش فریبا و حسین کلانی از ایران، «چون سون هو» از کره جنوبی و «فیصل الدخیل» از کویت با ۷ گل، «یاسر القحطانی» از عربستان، «الکساندر گنریخ» از ازبکستان، «تیم کیهیل» از استرالیا، «احمد خلیل» از امارات و سردار آزمون از ایران با ۶ گل زده در رده‌های بعدی بهترین گلزنان جام ملت‌های آسیا حضور دارند.

در بین این بازیکنان المعز علی از قطر و علی مبخوت از امارات همچنان در تیم‌های ملی حضور دارند و این شانس را دارند که بتوانند با به ثمر رساندن ۵ گل، خود را به علی دایی برسانند.

سردار آزمون هم دیگر بازیکنی است که همچنان در تیم ملی ایران حاضر است و این فرصت را دارد تا خود را به رده‌های بالاتر برساند. او برای اینکه بتواند خود را به بهترین گلزن تاریخ جام ملت‌های آسیا برساند نیاز به ثبت ۸ گل دارد.

مسابقات جام ملت‌های آسیا از ۲۲ دی با حضور ۲۴ تیم به میزبانی قطر برگزار می‌شود و تیم ملی ایران با تیم‌های امارات، فلسطین و هنگ کنگ هم‌گروه است.

برنامه دیدارهای تیم ملی به شرح زیر است:

- ایران - فلسطین (۲۴ دی - ساعت ۲۱ - ورزشگاه اجوکیشن سیتی)

- ایران - هنگ کنگ (۲۹ دی - ساعت ۲۱ - ورزشگاه خلیفه)

- ایران - امارات (۳ بهمن - ساعت ۱۸:۳۰ - ورزشگاه اجوکیشن سیتی)

 

ارسال نظر