مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

چه عواملی در میزان واردات بنزین سال آینده موثرند؟

۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۱:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۴۱۱۶
چه عواملی در میزان واردات بنزین سال آینده موثرند؟

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از فرسودگی ۵۵ درصد خودروهای کلانشهر‌ها خبر داد و گفت: واردات بنزین بستگی به میزان مصرف بنزین و اینکه چه‌مقدار خودرو به ناوگان حمل‌و نقل کشور افزوده شود، دارد.

جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در حاشیه مراسم امضای قرارداد واگذاری زمین پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متوسط مصرف بنزین از ابتدای سال تا امروز بالغ بر 116 میلیون لیتر بوده، البته این رقم در زمستان کاهش یافته و متوسط مصرف بنزین در ماه جاری به 113 میلیون لیتر در روز رسیده است.

به گزارش تسنیم، وی افزود: با تکمیل بخشی از طرح‌های توسعه کیفی پالایشگاه آبادان حدود یک تا 2 میلیون لیتر به تولید بنزین کشور تا پایان سال افزوده خواهد شد، همچنین با به‌مدار آمدن بخشی از افزایش ظرفیت پالایشگاه اصفهان 2 تا 3 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین کشور افزوده خواهد شد.

عوامل موثر در میزان واردات بنزین در سال آینده

معاون وزیر نفت در خصوص میزان واردات بنزین در سال آینده گفت: واردات بنزین بستگی به میزان مصرف بنزین دارد و همچنین بستگی به این دارد که چه‌مقدار خودرو به ناوگان حمل‌و نقل کشور افزوده شود و در حالی که 55 درصد خودروهای در حال تردد در کلانشهرها فرسوده هستند، به این بستگی دارد که چقدر در زمینه از مدار خارج شدن خودروهای فرسوده اقدام شود و ناوگان حمل‌و نقل نوسازی شود که تمامی این مسائل به میزان مصرف بنزین مرتبط است.

وی ادامه داد: نمونه‌هایی که سازمان حفاظت محیط زیست از بنزین توزیعی کشور گرفته و نمونه‌هایی که همکاران خودمان گرفته‌اند، نشان می‌دهد که توزیع بنزین در کشور بر اساس استاندارد یورو در حال انجام است و اکتان بنزین نیز بر اساس استاندارد ملی است.

 

ارسال نظر