کمیسیون تلفیق تصویب کرد:

وام ازدواج ۳۰۰ میلیون تومان شد/ وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ چقدر شد؟

۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۸:۱۲:۰۲
کد خبر: ۳۰۴۰۶۵
وام ازدواج ۳۰۰ میلیون تومان شد/ وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ چقدر شد؟

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق و در صورت تصویب در صحن علنی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از اول فرودین ۱۴۰۱ باشد، به میزان ۳۰۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله برای هر یک از زوجین خواهد بود.

رحیم زارع در توضیح جلسه امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ برای بررسی بخش اول لایحه بودجه سال آینده گفت: در این جلسه بند (ث) تبصره ۱۳ لایحه بودجه سال آینده تصویب شد.

به گزارش ایسنا، وی توضیح داد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق و در صورت تصویب در صحن علنی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از اول فرودین سال ۱۴۰۱ باشد، به میزان ۳۰۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله برای هر یک از زوجین خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ اضافه کرد: همچنین کمیسیون تصویب کرد که تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج های زیر ۲۵سال و زوج های زیر ۲۳ سال ۳۵۰ میلیون تومان باشد.

زارع همچنین گفت که طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، میزان وام فرزندآوری در سال آینده به ازای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان و فرزند پنجم و بالاتر ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی در عین حال یادآور شد که مصوبات کمیسیون تلفیق در صورت تصویب صحن علنی و تایید شورای نگهبان، اجرا خواهد شد.

 

ارسال نظر