پروازهای حج عمره لغو نشده؛ انتظار برای مجوز عربستان ادامه دارد

۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۱۳:۳۰:۰۲
کد خبر: ۳۰۳۹۵۵

­سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) گفت: به محض دریافت مجوز ورود هواپیما‌های ایرانی به آسمان عربستان، آماده از سرگیری سفر‌های عمره مفرده هستیم.

حسام قربانعلی، سخنگوی ایران‌ایر، با اشاره به اینکه روز گذشته و پیش از انجام اولین پرواز عمره مفرده از فرودگاه امام خمینی به مقصد عربستان، این پرواز انجام نشد افزود: پرواز‌ها لغو یا ابطال نشده و این آمادگی در سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هما و فرودگاه‌های کشور وجود دارد که به محض اخذ مجوز ورود به آسمان عربستان، پرواز‌ها انجام شود.

به گزارش تسنیم، مدیرکل روابط عمومی هما افزود: مجوز ورود به فضای کشور عربستان سعودی در ایام به غیر از حج تمتع پیچیدگی‌ها و شرایط خاص و ویژه‌ای دارد و ما زیرساخت‌های تخصصی و فنی را آماده کرده ایم و هیچ مشکلی از این بابت نداریم.

وی افزود: برخلاف برخی گفته ها، موضوعاتی، چون ضمانت نامه یا انتقال پول وجود ندارد و شرایط کنونی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که در حال رفع و رجوع آن هستیم و با توجه به اینکه اگر این پرواز‌ها لغو شوند، عمره گذاران و حجاج سال آینده بیش از همه متضرر خواهند شد، از رسانه‌ها تقاضا می‌کنم از درج اخبار غیر رسمی و گمانه زنی‌ها برای جلوگیری از ملتهب شدن فضای بین دو کشور پرهیز کنند.

به گفته سخنگوی ایران ایر، به محض دریافت مجوز، پرواز‌ها برای انتقال حداقل ۳۰ هزار زائر ایرانی از ۱۱ فرودگاه کشور به عربستان از سر گرفته خواهد شد.

 

ارسال نظر