مردم عادی هم می‌توانند خودرو وارد کنند؟

۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۷:۴۰:۰۲
کد خبر: ۳۰۳۸۳۴
مردم عادی هم می‌توانند خودرو وارد کنند؟

وزیر صمت گفت: فرآیند واردات خودروهای نو در حال انجام است و تاکنون ۲۳ شرکت در این مورد مجوز گرفته‌اند.

عباس علی آبادی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال جلال رشیدی کوچی و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس درباره آخرین وضعیت واردات خودرو، گفت: ایران را باید صنعتی کنیم و بدون شک تولید، تنها راه پیشرفت کشور است.

به گزارش دانشجو، وی ادامه داد: سال‌های متمادی است که رهبر انقلاب با هوشمندی در شعار سال مفهوم و کلمه تولید را مطرح می‌کنند. رهبری شعار سال ۱۴۰۲ را «مهار تورم و رشد تولید» عنوان کردند و مهار تورم از مسیر رشد تولید ماندگار، عزت بخش و اشتغال آفرین است.

وزیر صمت تصریح کرد: صادرات و واردات هوشمندانه بازار را تنظیم می‌کند، تولید را رونق می‌بخشد، رقابت سالم را شکل می‌دهد، فناوری را ارتقا می‌دهد، ما را بین‌المللی می‌کند و پای ما را به بازارهای جهانی باز می‌کند. تولیدکننده ایرانی باید بداند که مورد حمایت و از دست قاچاقچیان در امان است، اما یله و رها هم نیست بلکه باید تولیدات خود را رشد و ارتقا دهد و با کیفیت باشد و قیمت تولیداتشان مناسب باشد.

وی بیان کرد: فرایند واردات خودروهای نو نظام پیدا کرده و روال خودش را طی می‌کند. مردم تحت هیچ شرایطی فریب دلالان را نخورند. در مورد واردات خودرو تاکنون ۲۳ شرکت مطابق با ضوابط مجوز گرفته اند. پیش بینی می‌شود با افزایش تولید داخلی خودرو و تداوم واردات، بازار خودرو به سمت رقابتی شدن پیش برود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از عارضه‌های مزمن در بازار خودرو، کاهش تولید خودروسازان یا تولید خودروهای ناقص بود که منجر به تلاطم بازار خودرو می‌شد، اما الان باید بگویم تلاطم بازار خودرو مدیریت شده و با رشد تولید خودروهای کامل، شاهد کاهش قیمت خودرو هستیم و این موضوع ادامه خواهد یافت.

ارسال نظر