جزئیات عرضه ۱۲ خودرو خارجی در سامانه فروش یکپارچه اعلام شد

۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۰:۲۴:۰۱
کد خبر: ۳۰۳۸۱۸
جزئیات عرضه ۱۲ خودرو خارجی در سامانه فروش یکپارچه اعلام شد

سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی با عرضه‌ی ١٢ محصول برای ثبت‌نام متقاضیان مرحله اول (ثبت‌نامی‌های اسفند ماه سال گذشته) از چهارشنبه هفته جاری به مدت سه روز بازگشایی خواهد شد.

پس از گذشت دو هفته از مرحله قبلی ثبت‌نام خودروهای وارداتی برای متقاضیان مرحله اول ثبت‌نام این خودروها که در اسفند ماه سال گذشته با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی خود، اقدام کرده و نوبت‌دهی شده‌ بودند، از صبح روز چهارشنبه (١٣ دی‌ماه)، سایت سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی با عرضه ١٢ محصول برای متقاضیان بازگشایی خواهد شد.

زمان و جزئیات ثبت نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه

به گزارش ایسنا، سامانه صرفاً جهت انتخاب خودرو برای ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول از روز چهارشنبه (١٣ دی ماه) تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه (١۵ دی ماه) در دسترس خواهد بود تا متقاضیان سه اولویت از سبد محصولات اعلامی در هفتمین دوره عرضه خودروهای وارداتیِ دارای مجوز اقدام کنند.

بر این اساس هیچ‌گونه ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نخواهد شد و تنها سه خودرو عرضه شده و مشتری می‌تواند یک خودرو انتخاب کند.

این دوره عرضه خودروهای وارداتی، هفت محصول دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و پنج محصول دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی برای متقاضیان عرضه شده است.

قابل ذکر است که تخصیص خودروها، بر اساس رتبه ثبت‌نامی اولیه متقاضیان و اولویت انتخابی در این مرحله  انجام می‌گیرد.

هفت خودروی وارداتی دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و پنج محصول دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی عرضه شده در این مرحله، به شرح زیر است:

عرضه ١٢ خودروی وارداتی

شایان ذکر است که قیمت‌ خودروها (قطعی و علی‌الحساب) قیمت پایه در مبادی ورودی است و هزینه‌ها و عوارض قانونی معمول پس از ترخیص، در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌ قطعی که مصوب خواهد شد، اضافه می‌شود.

مهلت ۵ روزه واریز وجه برای متقاضیان

پس از اعلام نتایج، پیامک واریز از سوی شرکت برای منتخبان ارسال خواهد شد و پس از آن مشتریان پنج روز فرصت واریز خواهند داشت؛  عدم واریز وجه حداکثر پنج روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه حذف می‌شود.

شایان ذکر است با توجه به اینکه نوع فروش به صورت قطعی است، شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، نسبت به تحویل خودرو با قیمت قطعی حداکثر ظرف یک ماه پس از تکمیل وجه، اقدام کنند؛ در صورت تاخیر در تحویل یا انصراف از خرید و... قراردادهای مذکور مشمول جرائم مندرج در آیین‌نامه خواهد شد.

 

ارسال نظر