واکنش اردوغان به حواشی سوپرکاپ ترکیه

۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۴:۲۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۳۵۹۲
واکنش اردوغان به حواشی سوپرکاپ ترکیه

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طبق اعلام رسانه‌های ترکیه درخواست استعفای فوری رئیس فدراسیون فوتبال این کشور مهمت بویوکِکشی را بعد از اقدام سیاسی دو باشگاه گالاتاسرای و فنرباغچه در عربستان را داد.

در پی لغو سیاسی دیدار سوپرکاپ ترکیه، فدراسیون فوتبال این کشور و دو باشگاه مذکور بیانیه‌ای با این مضمون صادر کردند: "از زحمات فدراسیون فوتبال میزبان و نهادها و سازمان‌های ذیربط کشور میزبان در برگزاری سوپرکاپ تشکر می‌کنیم". آنها هیچ نامی از عربستان در این بیانیه نیاوردند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز (شنبه) طبق اعلام رسانه های ترکیه درخواست استعفای فوری رئیس فدراسیون فوتبال این کشور مهمت بویوکِکشی را بعد از اقدام سیاسی دو باشگاه گالاتاسرای و فنرباغچه در عربستان را داده که این دستور می تواند دخالت دولت در فوتبال تلقی شود و می تواند محرومیت را برای ترکیه از فیفا داشته باشد.

بر اساس گزارش رسانه های عربی، ریاض برای میزبانی از سوپر جام ترکیه ۱۰۰۰ میلیارد تومان معادل بودجه یک ماه برگزاری بازی های لیگ عربستان هزینه کرده بود.

دیدار فینال سوپر جام ترکیه قرار بود شب گذشته به میزبانی ریاض عربستان برگزار شود ولی دو باشگاه ترکیه ای به بهانه یکصد امین سال جمهوریت این کشور با پیراهن هایی منقش با تصویر «آتا تورک» می خواستند وارد زمین بازی شوند ولی مسئولان عربستان بر اساس آنچه قوانین فیفا نامیدند، مانع از برگزاری این بازی با علائم سیاسی شدند.

درپی لغو سیاسی دیدار سوپرکاپ ترکیه، فدراسیون فوتبال این کشور و دو باشگاه مذکور بیانیه‌ای با این مضمون صادر کردند: "از زحمات فدراسیون فوتبال میزبان و نهادها و سازمان‌های ذیربط کشور میزبان در برگزاری سوپرکاپ تشکر می‌کنیم". آنها هیچ نامی از عربستان در این بیانیه نیاوردند.

نشریه «الشرق الاوسط» عربستان امروز گزارش داد که بعد از اقدام باشگاه های ترکیه در ریاض و لغو این دیدار، یک شبکه ورزشی مشهور ترکیه تصمیم به حمایت از باشگاه های کشورش کرده و تا اطلاع ثانوی پخش زنده مسابقات لیگ برتر عربستان را قطع کرده است.

ارسال نظر