هزینه خرید و تزئین درخت کریسمس در ایران چقدر است؟

۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۱۵:۲۰:۰۲
کد خبر: ۳۰۳۱۴۳
هزینه خرید و تزئین درخت کریسمس در ایران چقدر است؟

این روز‌ها در آستانه سال نوی میلادی بازار اقلام مرتبط با جشن کریسمس در ایران پررونق است. بر اساس گزارش‌های میدانی هزینه خرید درخت کریسمس بسته به ابعاد آن بین ۸۸۰ هزار تومان تا ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان متغیر است.

با توجه به نزدیکی جشن کریسمس بازار اقلام مورد نیاز این جشن در بین گروه‌های مختلف شهروندان به‌ویژه شهروندان مسیحی، داغ است. به طوری که وقتی به خیابان میرزای شیرازی که یکی از بازارهای اصلی خرید اقلام کریسمس است، وارد می‌شوید، بسیاری از شهروندان مسیحی در حال جست‌وجو، گپ و گفت و خرید هستند و این بازار روزهای نسبتا شلوغی را می‌گذراند.

به گزارش ایسنا، مشاهدات میدانی از قیمت‌ها حاکی از آن است که مهم‌ترین کالای این جشن، یعنی درخت کریسمس در ابعاد مختلف که از ۶۰ سانتی متر شروع می‌شود و تا بیش از دو متر هم می‌رسد بین ۸۸۰ هزار تومان تا ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد. درخت‌های مینیاتوری هم حدود ۲۷۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

انواع گوی هم تنوع زیادی در شکل و قیمت دارد؛ به طوری که هر بسته شش عددی گوی بین ۷۰ تا نزدیک ۴۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. اما در مورد طرح‌های خاص و گوی‌های بزرگ‌تر، قیمت بسته‌های دوتایی به ۸۵۰ هزار تومان هم می‌رسد. ریسه چراغ رنگی نیز در متراژ مختلف حدود ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

در این میان قیمت بسته‌های شش عددی زنگوله نیز در طرح‌ها و ابعاد مختلف بین ۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان است و مدل‌های متنوع‌تر آویزهای زنگوله نیز تا ۷۰۰ هزار تومان هم قیمت دارد.
عروسک بابانوئل نیز از جمله اقلام پرمصرف در این مناسبت است که در ابعاد کوچک حدود تقریبا ۲۶۰ هزار تومان فروخته می‌شود. اما قیمت عروسک‌های بزرگ بسته به ابعاد از یک میلیون تومان شروع می‌شود و به ۱۳ میلیون تومان هم می‌رسد.

البته در مواردی در برخی سایت‌های فروش اینترنتی قیمت عروسک‌های بابانوئل دو متری تا بیش از ۱۹ میلیون تومان هم اعلام شده است.

ارسال نظر