سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت پاسخ داد:

ماجرای قطع سهمیه بنزین خودروهای فاقد بیمه چیست و شامل کدام خودروها می‌شود؟

۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۱۱:۲۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۳۱۳۶
ماجرای قطع سهمیه بنزین خودروهای فاقد بیمه چیست و شامل کدام خودروها می‌شود؟

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت با بیان اینکه «کارت سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث صادر نمی‌شود» گفت: سهمیه سوخت ناوگان حمل‌ونقل عمومی فاقد بیمه قطع می‌شود.

علیرضا احمدی فینی، سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت، گفت:‌ مطابق ماده ۴۸ قانون بیمه برای ناوگانی که بیمه شخص ثالث ندارند کارت سوخت صادر نمی شود.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: در حال برنامه‌ریزی برای عدم تخصیص سهمیه سوخت به این خودروها هستیم که این کار با اولویت ناوگان حمل و نقل عمومی اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد:‌ پس از اجرای موفق ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث در بخش ناوگان نفت گازسوز از حدود یک ماه پیش، برنامه‌ریزی برای نحوه اجرای این قانون در بخش ناوگان بنزین سوز را آغاز شده است.

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت تاکید کرد: با اجرای این قانون در بخش خودر‌وهای سنگین، بیش از ۵۰ درصد رانندگان ناوگان سنگین اقدام به تمدید بیمه شخص ثالث خود کردند که منافع بالایی را برای کشور به همراه داشته است.

احمدی فینی با تکذیب هرگونه قطع سهمیه بنزین برای خودروهای فاقد بیمه از اول دیماه ۱۴۰۲ گفت: مطابق پیشنهاد کارگروه راهبری اجرای ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث، مقرر شده است تا گام اول اجرای طرح در بخش ناوگان بنزین سوز، از ابتدای دی ضمن اطلاع رسانی به تمام دارندگان وسایل نقلیه فاقد بیمه به مدت یکماه، از حوزه ناوگان عمومی سواری (تاکسی ها) با هماهنگی اتحادیه تاکسیرانی و سازمان‌های مربوطه، صورت خواهد پذیرفت.

ارسال نظر