روزنامه دنیای اقتصاد:

کلاهبرداری ملکی در قالب پیش‌فروش مسکن؛ ۳۵ هزار مالباخته در سال ۱۴۰۰ تشکیل پرونده دادند!

۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۲۲:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۱۵۵۰
کلاهبرداری ملکی در قالب پیش‌فروش مسکن؛ ۳۵ هزار مالباخته در سال ۱۴۰۰ تشکیل پرونده دادند!

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در سال ۱۴۰۰ در شرایطی که ساخت حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی در تهران آغاز شد، ۳۵ هزار پیش‌خریدار مسکن به عنوان «معترض مالباخته» اقدام به تشکیل پرونده حقوقی و قضایی کردند.

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی از رواج کلاهبرداری در پیش‌فروش مسکن خبر داده و نوشته ۳۵ هزار معترض مالباخته طی سال ۱۴۰۰ در این خصوص تشکیل پرونده داده‌اند.

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: ۱۳ سال پیش قانون «تضمین پیش‌فروش مسکن» به تصویب رسید تا با اجرای آن، ریسک غیرقابل جبران «دبه در معامله خانه ساخته‌نشده» برای پیش‌خریدار، به صفر برسد. امروز یک گزارش رسمی می‌گوید، به جای «پیش‌فروش قانونی» طی این سال‌ها «کلاهبرداری ملکی» رواج داشته است. در تهران به میزان نصف حجم تولید یک سال مسکن، پرونده قضایی مرتبط با پیش‌فروش در یک سال، شکل گرفته است. نمایندگان مجلس چهار دیوار مقابل اجرای قانون سال۸۹ را شناسایی کرده‌اند و قصد تدوین «قانون اصلاح قانون پیش‌فروش» را دارند.

به نوشته این روزنامه در سال ۱۴۰۰ در شرایطی که ساخت حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی در تهران آغاز شد، ۳۵ هزار پیش‌خریدار مسکن به عنوان «معترض مالباخته» اقدام به تشکیل پرونده حقوقی و قضایی کردند.

 

ارسال نظر