بازگشت بازار سرمایه به روند صعودی/ شاخص کل بورس ۲ هزار واحد رشد کرد

۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۴:۴۰:۰۲
کد خبر: ۳۰۱۵۳۲
بازگشت بازار سرمایه به روند صعودی/ شاخص کل بورس ۲ هزار واحد رشد کرد

بازار سرمایه امروز تغییر رویه داد و شاخص کل بورس با بیش از ۲۰۰۰ واحد افزایش به دو میلیون و ۲۰ هزار واحد رسید.

بازار سرمایه امروز روند رو به رشدی را نسبت به روزهای گذشته داشت و شاخص کل بورس با افزایش ۲۱۳۶ هزار واحدی به دو میلیون و ۲۰ هزار واحد رسید.

به گزارش ایسنا، شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۳۰۱۶ واحدی روی ۷۰۳ هزار و ۵۴۵ واحد ایستاد. در این بازار بیش از ۳۱۹ هزار معامله به ارزشی بالغ بر ۴۸ هزار و ۸۱۹ میلیارد ریال انجام شد.

سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، مخابرات ایران، پتروشیمی نوری، پالایش نفت اصفهان، گروه توسعه مالی مهر آیندگان و معدنی و صنعتی گلگهر تاثیرگذارترین نمادها بر شاخص بورس بودند که به غیر از فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی گلگهر دیگر نمادها روند صعودی نسبت به دیروز داشتند.

فرابورس نیز همین روند را امروز تجربه کرد و شاخص کل آن با رشد ۴۸ واحدی روی ۲۵ هزار واحد ایستاد. در این بازار بیش از ۲۱۸ هزار معامله به ارزشی بالغ بر ۱۳۱ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال انجام شد.

پلیمر آریاساسول، صنعتی مینو، بهمن دیزل، صنایع گلدیران، بیمه اتکایی ایرانیان، صبا فولاد خلیج فارس و توسعه مسیر برق ایران اثرگذارترین نمادها بر شاخص کل فرابورس بودند که همه آنها روند صعودی را نسبت به دیروز تجربه کردند.

ارسال نظر