ادامه رکود در بازار سرمایه/ شاخص کل بورس بیش از ۲ هزار واحد ریخت

۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۵:۰۰:۰۲
کد خبر: ۳۰۱۳۹۹
ادامه رکود در بازار سرمایه/ شاخص کل بورس بیش از ۲ هزار واحد ریخت

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۲ هزار و ۳۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۲۶ هزار واحد رسید، همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی جزئی هزار واحدی به ارتفاع ۲ هزار واحد رسید.

بازار سرمایه در ادامه‌ روند فرسایشی خود نتوانست ارزش معاملاتی ۴ هزار میلیارد تومانی را پس بگیرد و در نهایت با ۲ هزار واحد ریزش به کار خود پایان داد.

به گزارش تسنیم، بازار سهام در هفته اخیر همانند دو سه ماه گذشته همچنان در مدار نزولی قرار دارد و کاهش روز افزون ارزش معاملات نشان از عدم رغبت سرمایه گذاران خرد به سرمایه گذاری در بازار سهام دارد؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۲ هزار و ۳۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۲۶ هزار واحد رسید، همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی جزئی هزار واحدی به ارتفاع ۲ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «فولاد» و «اخابر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «فصبا»، «وسپهر» و «فغدیر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند.

همچنین سه نماد «خساپا»، «ثفارس» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فصبا»، «کرومیت» و «فزر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۳ هزار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۵۰ میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز ۱۷۲ نماد در محدوده مثبت و ۲۵۲ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۰ نماد در محدوده مثبت و ۱۷۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

 

ارسال نظر