خداحافظی با پژو پارس تا پایان امسال؛ این خودرو جایگزین پژو پارس می‌شود
معاون تحقیقات ایران خودرو خبر داد:

خداحافظی با پژو پارس تا پایان امسال؛ این خودرو جایگزین پژو پارس می‌شود

۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۲۰:۲۰:۰۲
کد خبر: ۳۰۱۲۳۰
خداحافظی با پژو پارس تا پایان امسال؛ این خودرو جایگزین پژو پارس می‌شود

خودروی پژو پارس آخرین محصول پلتفرم پژو ۴۰۵ است که تا پایان سال ۱۴۰۲ از رده خارج می‌شود و سورن XUP جایگزین آن خواهد شد.

معاون تحقیقات ایران خودرو گفت: خودرو پژو پارس آخرین محصول پلتفرم پژو ۴۰۵ است که تا پایان امسال از رده خارج می‌شود و سورن XUP جایگزین پژو پارس خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، رادمنش تاکید کرد: تا پیش از این سورن با موتور EF7 در سایت تبریز ایران خودرو تولید می‌شد که با برنامه خروج این محصول و ارتقای موتور EF۷ به موتور XUP به‌زودی محصول سورن با موتور XUP در سایت‌های تولیدی کرمانشاه، فارس و خزر تولید می‌شود.

وی در تشریح پلتفرم‌های جدید ایران خودرو به پلتفرم تارا اشاره و از برنامه‌های آینده ایران خودرو در حوزه توسعه محصول بر روی پلتفرم تارا خبر داد.

به گفته وی تاکنون بر روی پلتفرم تارا دو محصول تارای اتومات و دستی عرضه شده است و محصول جدیدی که بر روی این پلتفرم تولید شده تارا V4 است که در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو تهران نیز عرضه شده است.

معاون تحقیق و توسعه محصول ایران خودرو همچنین در خصوص برنامه‌های این معاونت برای توسعه محصولات برقی گفت: ایران خودرو برای توسعه محصولات با تکنولوژی جدید، برنامه تارا هیبریدی را هدف‌گذاری کرده است و تا پایان سال ۱۴۰۳ تارای هیبریدی تجاری و عرضه می‌شود.

رادمنش افزود: البته در فاز اول تارای هیبرید با موتور EC۵ عرضه می‌شود و پس از اینکه موتور IK۳ عرضه شود تارای هیبرید با موتور IK۳ عرضه خواهد شد.


ارسال نظر