روند نزولی بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت

روند نزولی بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت

۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۶:۴۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۱۲۲۳
روند نزولی بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت

بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت روند نوسانی را تجربه کرد. بورس در روزهای نخست هفته روند نزولی داشت، اما با وجود افزایش شاخص، هفته جاری را با حدود ۱۷ هزار واحد کاهش نسبت به آخرین روز هفته پیش به پایان رساند.

بورس هفته جاری را با روند نوسانی سپری کرد و نهایتا کاهش ۱۷ هزار واحدی را در شاخص کل بورس شاهد بودیم.

به گزارش ایسنا، شنبه هفته جاری (بیستم آبان ماه) شاخص با کاهش حدود ۱۶۳۷ هزار واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی دو میلیون و ۵۴ هزار واحد ایستاد. روز دوم این هفته روند نوسانی کمتر از واحدی ادامه پیدا کرد.

دوشنبه هفته جاری این روند معکوس شد، چرا که شاخص کل در بازار سرمایه رشد دو هزار واحدی را داشت و عدد شاخص به یک میلیون و ۵۵ هزار واحد رسید. اما در روز بعد، این شاخص با افت حدود ۱۰ هزار واحدی، روی دو میلیون و ۴۶ هزار واحد ایستاد.

نهایتا بازار سرمایه روز چهارشنبه روند نزولی خود را ادامه  داد و شاخص کل بورس با کاهش بیش از ۷۰۰۰ واحدی به دو میلیون و ۳۸ هزار واحد رسید.

فرابورس هم این وضعیت را تجربه کرد و در هفته‌ای که گذشت از ۲۵ هزار و ۴ واحد با کاهش ۲۸ واحدی به ۲۴ هزار و ۹۷۶ واحد رسید.

سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، مخابرات ایران و غیره بیشترین تکرار را در میان نمادهای شاخص داشتند و بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس گذاشتند.

پلیمر آریاساسول، ایران خودرو دیزل، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب، گروه انتخاب الکترونیک آرمان و غیره نیز بیشترین تاثیر را روی شاخص فرابورس در هفته جاری گذاشتند.


ارسال نظر