قیمت دلار امروز ۲۵ آبان ۱۴۰۲ در بازار آزاد/ روند کاهشی بازار ارز ادامه می‌یابد؟

۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۵:۳۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۱۲۲۰
قیمت دلار امروز ۲۵ آبان ۱۴۰۲ در بازار آزاد/ روند کاهشی بازار ارز ادامه می‌یابد؟

قیمت دلار روز گذشته بین دو کانال ۵۰ و ۵۱ هزار نوسان داشت و نهایتا معاملات را در کف کانال ۵۱ هزار تومانی به پایان رساند، اما امروز دوباره به کانال پایین‌تر بازگشته است. با این وجود برخی کارشناسان معتقدند که سیر دلار در بلندمدت صعودی است.

قیمت دلار امروز پنجشنبه ۲۵ آبان، روند نزولی دارد و ارز آمریکایی در بازار بین ۵۰ هزار و ۸۳۰ تا ۵۰ هزار و ۹۵۰ تومان معامله می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، این در حالی است که بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی، دیروز چهارشنبه بیست و چهارم آبان، شروع معاملات بازار ارز با قیمت ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان بود. کف و سقف قیمت دلار نیز ۵۰ هزار و ۸۵۰ تومان و ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان به ثبت رسید. آخرین معامله پشت خطی هم با قیمت ۵۰ هزار و ۸۵۰ تومان انجام شد.

امروز نیز در این کانال‌ها دلار با حدود قیمتی ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان آغاز شده و به حدود ۵۱ هزار و ۷۵۰ تومان رسیده است. آخرین نرخ معاملات فردایی نیز ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان ثبت شده است.

پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار

قیمت دلار این روز‌ها در مجموع روند کاهشی دارد و بازار تلاش می‌کند که قیمت ارز را کنترل کند. معامله‌گران بازار ارز معتقدند در صورتی که دلار به کریدور ۴۹ هزار تومانی برگردد تقاضا برای خرید این اسکناس افزایش می‌یابد. آنها می‌گویند الگوی فعلی دلار همان نقشی است سیاست‌گذار برای اسکناس آمریکایی در کانال ۴۸ و ۴۹ هزار تومانی طراحی کرده؛ یعنی حرکت الاکلنگی با نوسانات محدود.

با وجود این برخی کارشناسان معتقدند که سیر دلار در بلندمدت صعودی است. مجتبی دیبا، کارشناس اقتصادی با تاکید بر شیفت قیمت دلار در کریدور جدید، متعاقب رخداد‌های خاورمیانه گفت: «موضوع درگیری میان حماس و اسرائیل باعث شد دلار منطقه معاملاتی جدیدی را برای خود تثبیت کند. البته باید در نظر داشت شرایط جامعه نیز به دنبال تاثیرپذیری از رخداد‌های اخیر است.»

وی خاطرنشان کرد: «کف فعلی حمایتی برای دلار محدوده ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومانی است. با مفروضات فعلی منطقه ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومانی را می‌توان سقف مقاومتی این اسکناس در نظر گرفت. این در حالی است که اگر دلار در محدوده ۵۳ هزار تومانی تثبیت شود، این اسکناس در روند صعودی قرار می‌گیرد.»

 

ارسال نظر