چرا قیمت مرغ در بازار متفاوت است؟

چرا قیمت مرغ در بازار متفاوت است؟

۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۸:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۱۰۸۹
چرا قیمت مرغ در بازار متفاوت است؟

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت مرغ در رنج مشخصی در حال حرکت است و نمی‌توان انتظار داشت که این محصول در همه فروشگاه‌ها با یک قیمت واحد به فروش برسد.

محمدابراهیم حسن‌نژاد، معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، در حاشیه بازدید از نمایشگاه خوراک دام، طیور و آبزیان، اظهار داشت: ۳۰ میلیون تن ظرفیت خوراک دام در کارخانجات کشور است که اکنون در حدود ۱۵ میلیون تن از این ظرفیت استفاده می‌شود و نیمی از ظرفیت کارخانه‌های خوراک خالی است.

به گزارش تسنیم، وی افزود: برای ترویج مصرف خوراک دام آماده در کشور باید تلاش صورت گیرد، زیرا باعث کاهش ضایعات و پرت نهاده‌های دامی می‌شود و از طرفی بهره‌وری را در تولیدات دام و طیور افزایش می‌دهد.

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤالی، مبنی بر اینکه «نرخ مصوب مرغ امروز چقدر است و چرا این محصول یارانه‌ای با نرخ‌های متفاوتی در بازار به فروش می‌رسد؟» تصریح کرد: قیمت مرغ در بازار در رنج مشخصی در حال حرکت است و نمی‌توان انتظار داشت که این محصول در همه‌جا با یک قیمت به فروش برسد.

حسن‌نژاد ادامه داد: موضوع قیمت مرغ در خرده‌فروشی اکنون در وزارت صمت دنبال می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه «آیا قیمت مصوبی در بازار وجود ندارد؟» گفت: باید مرغ در محدوده قیمت مشخص خود در حرکت باشد، اما این به‌معنی آن نیست که با نرخ مصوب مخالفتی داشته باشیم.

حسن‌نژاد ادامه داد: در ۳ ماه گذشته به‌طور متوسط ۱۲۷ تا ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در کشور انجام شده که این رقم تأمین‌کننده نیاز کشور است.

وی اظهار داشت: تقاضا برای مرغ در کشور افزایش یافته است و مردم مصرف خود را به‌سمت این محصول برده‌اند که برای پاسخگویی به این تقاضا ما نیز میزان جوجه‌ریزی را افزایش داده‌ایم که نتایج آن اکنون در بازار مشخص است و کمبودی مشاهده نمی‌کنیم.

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه «آیا کمبود گوشت قرمز در بازار برطرف شده است؟» گفت: در تولید گوشت قرمز کمبود وجود ندارد و دلیل گرانی امروز آن افزایش قیمت نهاده‌هاست که امیدواریم این مشکل نیز در آینده نزدیک برطرف شود.

 

ارسال نظر