پیشنهادات جالب یک پزشک متخصص برای حل مشکل بی‌خوابی شبانه/ مسواک بزنید و از تلویزیون، موبایل و تبلت دوری کنید!

۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۶:۰۰:۰۰
کد خبر: ۲۱۵۹۶۷
پیشنهادات جالب یک پزشک متخصص برای حل مشکل بی‌خوابی شبانه/ مسواک بزنید و از تلویزیون، موبایل و تبلت دوری کنید!

وقتی نوبت به خواب رفتن می‌رسد باید عادت‌های درست را در پیش بگیرید و حتی چیزی به سادگی مسواک زدن در شب می‌تواند شما را سریع‌تر بخواباند.

به گزارش فرارو و به نقل از دیلی‌میل، به گفته یک پزشک عدم مسواک زدن شبانه نه تنها می‌تواند بهداشت دهان و دندان‌تان را به خطر اندازد بلکه شانس خوابیدن شما را نیز محدود می‌کند.

دکتر دیوید کولمان متخصص خواب و سخنگوی آکادمی پزشکی خواب آمریکا می‌گوید بهداشت خوب خواب راهی عالی برای مقابله با بیخوابی است. زمانی که از او پرسیده شد مهم‌ترین راهکار بهداشت خواب چیست او پاسخ داد: برای من شخصا مهم‌ترین تکنیک بهداشت خواب که استفاده می‌کنم مسواک زدن دندان‌هایم است.

او می‌افزاید: مسواک زدن دندان یک سیگنال به بدن ارسال می‌کند: «هی، می‌دانی بعدش چه می‌شود».

او توضیح می‌دهد که وجود یک اتاق تاریک و سرد یکی دیگر از ملاحظات بهداشتی مهم برای خوابیدن است. او در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان از راهبرد‌ها یا دارو‌هایی برای خوابیدن و نخوابیدن استفاده کرد یا خیر می‌گوید: «هدف خواب این نیست که ناک اوت شوید بلکه این است که سرحال از خواب بیدار شوید. دارو‌ها ممکن است به خوابیدن تان کمک کنند، اما همزمان باعث می‌شوند با احساس بدتری از خواب بیدار شوید».

مشکلات خواب ماندن می‌تواند ناشی از بی‌خوابی و آپنه انسدادی خواب* باشد. بنابراین، این موارد را در نظر بگیرید. هم چنین در نظر بگیرید که بیدار شدن در شب امری طبیعی است.

او درباره روش‌های دیگر خوابیدن می‌گوید یک روش متداول برای به خواب رفتن روشن نگهداشتن تلویزیون به عنوان صدای پس زمینه است با این وجود، این پزشک آن روش را توصیه نمی‌کند.

دکتر کولمان می‌گوید: دلیل مخالفت من با خوابیدن با تلویزیون این است که منبع نوری می‌باشد که نیاز به توجه فعال دارد. با این وجود، اگر فردی برای خوابیدن واقعا به کمک تلویزیون نیاز دارد من گوش دادن به رادیو را توصیه می‌کنم، زیرا منبع نور نیست و نیازی به توجه فعال ندارد.

او می‌افزاید از تلویزیون، گوشی تلفن همراه و تبلت دوری کنید، زیرا نور‌های آبی ساطع شده از آن وسایل می‌تواند تولید ملاتونین را به تاخیر بیندازد و مانع از خواب زودتر شما شود.

 

*آپنه انسدادی خواب هنگامی رخ می‌دهد که مجاری هوایی فوقانی به صورتی ناقص یا کامل مسدود شود و موجب می‌شود که دیافراگم و عضلات قفسه سینه به سختی عمل کنند و هوا نیز به سختی وارد ریه شود. تنفس معمولا با صدای بلند و خرناس و حرکات تند و سریع بدن همراه است.

 

ارسال نظر