سایت وزارت علوم هک شد؟

سایت وزارت علوم هک شد؟

۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۰:۰۰
کد خبر: ۲۱۵۸۷۲

یک گروه هکری ادعا کرده که ۵۰۰ سرور، کامپیوتر، سایت و سامانه وزارت علوم توسط آنان هک شده است. این گروه همچنین مدعی است که ۲۰ هزار سند را در اختیار دارد.

به گزارش زومیت، پس از اینکه صفحه اول سایت وزارت علوم و ۲۰ سامانه زیرمجموعه آن تغییر کرد، این سایت فعلا از دسترس خارج شده است.

این گروه پیش از این هم مسئولیت حمله به سایت‌های وزارت خارجه، صداوسیما و شهرداری را به عهده گرفته بود.

هنوز مسئولان وزارتخانه به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

سایت وزارت علوم بعد از سایت ثبت احوال دومین سامانه‌ای است که در یک هفته گذشته هک و اطلاعات آن ربوده می‌شود.

احتمال هک شدن سامانه‌ها در حال بررسی است

پس از ادعای یک گروه هکری مبنی بر هک سایت و سامانه وزارت علوم روابط عمومی این وزارتخانه توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روابط عمومی وزارت علوم اعلام کرد سایت وزارت در حال به‌روز رسانی بوده‌ است؛ اما اینکه آیا اختلالی ناشی از هک هم متوجه آن است یا خیر در حال بررسی توسط مسئولان وزارت علوم است.

حمله سایبری به سایت وزارت علوم تایید شد

روابط عمومی وزارت علوم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دنبال حملات مکرر سایبری خرابکارانه به سایت های مختلف کشور در یک سال گذشته و حملات متعدد قبلی به سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و برخی سازمان‌های وابسته به آن، صبح امروز نیز یک حمله خرابکارانه به منظور تلخ کردن کام جامعه دانشگاهی در آغاز سال تحصیلی و همزمان با حضور دانشجویان عزیز در دانشگاه‌ها در اول مهر ماه، انجام شد.

به گزارش ایرنا، در ادامه این اطلاعیه آمده است: با هوشیاری کارشناسان فنی این حملات دفع شده و سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا زمان اطمینان کارشناسان فنی، به طور موقت از دسترس خارج شده است.

مسلم است که این سایت در سریعترین زمان و پس از اطمینان، در دسترس جامعه دانشگاهی قرار خواهد گرفت. تلاش وزارت علوم سال تحصیلی پربار و سرشار از بالندگی برای جامعه دانشگاهی است.

 

ارسال نظر