۳۲ مجوز کسب برای یک کدپستی!

۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۲:۴۴:۱۸
کد خبر: ۲۱۵۶۳۹

اتاق اصناف تهران نسبت به صدور غیرمتعارف مجوز کسب و کار در درگاه ملی مجوزها، هشدار داد. طبق داده‌های موجود بعضا ۳۲ مجوز کسب برای یک کدپستی صادر شده است.

اخیرا در درگاه ملی مجوزها سرعت مجوزدهی به صورت نامتعارفی رشد کرده است. موضوعی که نگرانی اتاق اصناف را برانگیخته است. محمدرضا فرجی نایب‌رییس دوم اتاق اصناف تهران در مورد عملکرد درگاه ملی صدور مجوزهای کسب و کار گفت: در یک هفته اخیر صدور مجوزها با رشد انفجاری صورت گرفته در حالی که روند صدور مجوز بدون احراز و تطابق با آیین نامه‌های اتحادیه‌ها کاری اشتباه بوده و نباید از اصناف توقع نظارت پسینی در این باره داشت.

او با انتقاد از عملکرد درگاه ملی مجوزها افزود: پیش‌تر سالانه از طریق اتحادیه و اصناف، حدود یک میلیون مجوز تمدید و صادر می‌شد. اما اکنون و بر اساس آخرین آمار ثبت شده در درختواره کسب وکار، ظرف دو ماه تعداد مجوزها از ۱۵ هزار به ۶۲۲هزار مجوز رسیده و ۱۸۸هزار درخواست نیز در دست بررسی است که احراز هویت آنها در برخی موارد به درستی صورت نگرفته است و از نظر من درگاه ملی مجوزها با این شیوه دچار اشتباه استراتژیک شده است.

او با هشدار جدی نسبت به عواقب تصمیمات صورت گرفته در درگاه ملی صدور مجوزها گفت: برای یک مکان و کد پستی بیش از ۳۲ مجوز کسب و کار صادر شده که امیدواریم تمام این کارها اقدامات سهوی باشد. فرجی افزود: باید نگران سوءاستفاده از این مجوزها در محاکم قضایی، تجارت و … بود. طبق اعلام اتاق اصناف تهران، ادامه این روند نمی‌تواند از لحاظ امنیتی و سیاسی برای کشور جذاب باشد و دولت به جای ساختن آمار اشتغال باید به فکر ایجاد اشتغال پایدار و موثر باشد.

 

ارسال نظر