کاهش ریسک‌های بازار سرمایه با سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۱:۵۴:۰۴
کد خبر: ۲۱۵۱۵۰

بازارسرمایه| کوروش شمس، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیرات سرمایه‌گذاری غیرمستقیم بر بازار سرمایه، اظهار کرد: بر اساس آمار در اغلب کشورهای دنیا سهامداران برای حضور در بازار سهام به صورت غیرمستقیم عمل می‌کنند، زیرا این بازار با نوسانات و ریسک‌هایی از جمله (نقدشوندگی، نرخ ارز و ...) مواجه است.

وی افزود: اگر سرمایه‌گذار به صورت غیرمستقیم به بازار سرمایه مراجعه کند، عملا منابع خود را در اختیار مدیران صندوق‌ها یا شرکت‌های سبدگردانی قرار می‌دهد که نسبت به مسائلی همچون ریسک، بازده و عوامل مختلف بازار آشنایی کافی دارند. شمس تاکید کرد: سهامداران با سرمایه‌گذاری غیرمستقیم بهتر می‌توانند اکثر ریسک‌های بازار را پوشش دهند و عملا بازده مناسب‌تری را به مرور به دست آورند.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با اهمیت افزایش صندوق‌های سرمایه‌گذاری، گفت: طی ۲ سال اخیر خوشبختانه سازمان بورس اقدامات مناسبی را در راستای توسعه نهادهای مالی، ابزارها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام داده است.

وی افزود: در حال‌حاضر ابزارها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری متنوعی به منظور بهره‌مندی تمام سرمایه‌گذاران با سلایق متفاوت در بازار سرمایه راه‌اندازی شده که در این خصوص می‌توان به صندوق‌های سهامی، درآمد ثابت، کالایی، اهرمی، بخشی و ... اشاره کرد. شمس در پایان گفت: تقویت صندوق‌های سرمایه‌گذاری ضمن بهبود سطح معاملات، نقدشوندگی بازار سرمایه را ارتقا می‌بخشد.

 

ارسال نظر