زائران اربعین اینگونه سلامت خود را حفظ کنند

۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۰:۳۲:۴۲
کد خبر: ۲۱۴۶۹۸
زائران اربعین اینگونه سلامت خود را حفظ کنند

سیمین خیاط زاده در خصوص ضرورت رعایت نکات بهداشتی زائران اربعین در این سفر، اظهار کرد: زائران اربعین بهتر است قبل از شروع سفر در مورد اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز در صورت مواجهه با بیماری‌های ممکن طول سفر با پزشک خود مشورت کنند و اگر مبتلا به بیماری خاصی هستند داروهای مورد نیاز خود را همراه داشته و مطمئن شوند که داروهایشان برای تمام روزهای سفر کافی است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به ضرورت شستشوی دست‌ها حین سفر، افزود: زائران حتماً باید صابون شخصی همراه داشته و به صورت مرتب به خصوص هنگام صرف غذا به شست‌وشوی دست‌ها اقدام کنند.

وی بیان کرد: افراد از خوردن سالاد و سبزیجات خام، گوشت و مرغ کاملا پخته نشده و مواد خوراکی بدون بسته بندی و مشخصات بهداشتی، خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: زائران در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری مانند تب، سرماخوردگی، اسهال، سرگیجه و گرمازدگی به مراکز درمانی مستقر در مسیر پیاده روی مراجعه کنند.

وی بیان کرد: در صورت امکان زائران اربعین جهت صرف غذا و آب، لیوان شخصی دردار، چنگال، قاشق و بشقاب شخصی همراه خود داشته باشند و در صورتی که لوازم شخصی در دسترس ندارند برای صرف غذا و آب از قاشق، چنگال و ظروف یک‌بار مصرف بهداشتی و یک بار مصرف استفاده کنند.

وی ادامه داد: زائران به هیچ عنوان از آب‌های موجود در ظرف‌های روباز، آلوده و غیربهداشتی  استفاده نکنند و اگر به آب سالم و بهداشتی دسترسی نداشته باشند از آب جوشیده یا آب بسته‌بندی شده استفاده کنند.

وی تاکید کرد: زائران به افراد بیمار و کسانی که سرفه می‌کنند و مشکوک به هرگونه علائم بیماری هستند، نزدیک نشوند و با رعایت ضوابط و نکات بهداشتی و ایمنی در سفر سلامت خود را تضمین کنند.

ارسال نظر