با بهبود کیفیت آب، اراضی کشاورزی به مدار تولید بازگشتند

۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۱:۰۵:۲۶
کد خبر: ۲۱۴۶۳۷

سخنگوی صنعت آب با اشاره به اینکه بیش از ۴۵۰ میلیون متر مکعب آب در سد چمشیر وجود دارد، گفت: با بهبود کیفیت آب اراضی کشاورزی به مدار تولید بازگشتند.

فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب در گفت‌وگو با مهر با اشاره به افزایش کیفیت آب پس از آبگیری سد چمشیر، گفت: در سد چمشیر همانطور که انتظار می‌رفت و به گواه بازدیدهای انجام شده کاهش آب را در آن شاهد نیستیم. وی ادامه داد: وزارت نیرو از ابتدای برنامه‌ای که برای این سد داشت مقرر شده بود طی ۳ تا ۴ ماه دبی آب را بالا نگه داریم زیرا بارندگی در زمستان در این منطقه تنها در ۳ تا ۴ ماه اتفاق می‌افتد که با ذخیره‌سازی آن مانع از افزایش شوری آب خواهیم شد.

به گفته سخنگوی صنعت آب هم‌اکنون آب تعدیل شده و حتی طبق بازدیدهای میدانی شاهد بهبود کیفیت آب هستیم. قاسم‌زاده توضیح داد: اراضی کشاورزی با بهبود کیفیت آب به مدار تولید بازگشتند و این موضوع به تولید محصولات کشاورزی کشور کمک می‌کند. سخنگوی صنعت آب در خاتمه خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۴۵۰ میلیون متر مکعب آب در سد چمشیر وجود دارد که در تابستان پایین دست را از نظر کیفیت منابع آب کنترل خواهیم کرد تا بتوانیم با یک کیفیت مطلوب پایین دست را تأمین کنیم.

 

ارسال نظر