برخی از آگهی‌های مسکن وجود خارجی ندارند

برخی از آگهی‌های مسکن وجود خارجی ندارند

۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۱:۲۰:۴۶
کد خبر: ۲۱۴۴۵۰

مشاور وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ ضوابط انتشار آگهی توسط اپلیکیشن‌های املاک از جمله دیوار و شیپور خبر داد و گفت: برخی از آگهی‌های مسکن وجود خارجی ندارند.

به گزارش تسنیم، سید جواد سادات فیرزنی درباره انتشار آگهی‌های فروش و اجاره مسکن در سکوهای اینترنتی نظیر شیپور و دیوار اظهار کرد: برخی از آگهی‌های منتشر شده در حوزه مسکن وجود خارجی ندارند، برخی دیگر نیز مربوط به مساکن حمایتی و طرح‌های دولتی هستند که فروش و واگذاری آنها غیرقانونی است.

برخی نیز مربوط به پیش فروش مسکن هستند که در صورت انتشار نیاز به استعلام مجوز راه و شهرسازی است. وی افزود: اکثر این آگهی‌ها توسط واسطه‌ها منتشر می‌شوند که موجب سرگردانی مردم به‌ویژه در فصل اجاره می‌شود.

قیمت‌سازی بر اساس آگهی‌های غیر واقعی و دامن زدن به التهاب بازار از دیگر مواردی است که اثر افزایشی آن بر بازار ملموس است. وی تصریح کرد: طی ماه‌های اخیر جلساتی با سکوهای منتشرکننده آگهی‌های مسکن برگزار شد تا درخصوص عدم درج آگهی‌های نادرست، مبهم یا خلاف قانون تصمیم‌گیری شود.از مشکلات مربوط به آگهی‌ها مشخص نبودن موجودیت یا ملک آگهی شده، درج و انتشار آگهی مسکن طرح‌های حمایتی دولت که خلاف قانون است یا آگهی‌های مربوط به پیش‌فروش مسکن که باید مجوزهایی از وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.

 

ارسال نظر